Jak poznat ženu uvězněnou v mužské energii

20.6.2018 | autor: Redakce PŽ

V poslední době se čím dál častěji můžeme setkat s ženami, které jsou uvězněné v mužské energii. Takové ženy většinou spojuje to, že byly již v dětství vychovávány k tomu, aby všechno zvládly na sílu samy. Díky tomu tak získaly sílu a samostatnost. A co dalšího je charakterizuje? Možná se v těchto vlastnostech poznáte.

Vybojované postavení a neustálý shon

Ženy uvězněné v mužské energii věří, že pozornost společnosti a uznání je třeba si vybojovat. Bojují proto na všech frontách, a to jak v profesním, tak i ve společenském životě. Bez respektu k sobě samým a svým hranicím bojují o společenské uznání a o své finanční zabezpečení.

Bez respektu k sobě a hranicím svého těla bojují o svou krásu hodinami a hodinami strávenými cvičením v posilovně a držením striktně vymezených jídelníčků a zdraví poškozujících diet.

Díky jejich neustálé aktivitě a potřebě být ve střehu většinou stále něco nestíhají a nezvládají. Jsou v permanentním tlaku, který je žene ještě k lepším výsledkům. Takové ženy rovněž neumí jen tak vypnout, být a plynout. Veškerý volný čas si totiž pečlivě organizují.

TIP: Poznejte lépe sebe samu. Zúčastněte se kurzu Kouč osobního rozvoje a osvojte si užitečné techniky pro váš rozvoj.

Vnitřní osamělost

Popisované ženy již na první pohled vypadají, že nikoho nepotřebují. Většinou jsou tak samy a velmi často je přepadají pocity osamělosti. Nejedná se přitom o fyzickou osamělost, ale spíše o vnitřní pocit pramenící z toho, že je vlastně nikdo nezná. Nikdo neví, jaké doopravdy jsou. Mají pocit, že celé dny musí hrát společensky žádoucí role bez možnosti vybočení, což jim přináší frustraci.

Ženskost v mužském světě

Současný západní svět hraje podle pravidel postavených na kultu výkonu, mládí a sebestřednosti. Vyhrává ten, kdo je silnější, rychlejší a má tvrdší lokty. Pro ženy vychovávané v této atmosféře je v tomto trendu obtížnější než dříve najít svou vnitřní spokojenost a svobodu.

Mnohdy ztrácí představu, co je vhodné, a co je možné si přiznat ze svých vnitřních pocitů. Něžnost, křehkost a zranitelnost se dnes nenosí. Jenže za všechno se platí a cenou za potlačování sebe je v tomto případě silný pocit vnitřní vyhořelosti, nespokojenost, vnitřní samota, psychosomatické potíže a nepříjemné psychické stavy.

Cestou ven je pochopení, ženení třeba všem dokazovat, že zvládnete vše za všech okolností a za všechny samy. Přijetím ženskosti, přijímáte svou vnitřní svobodu, krásu, něžnost a zároveň mocnou sílu, která je s ženskostí spojena. Přijetím své ženskosti přijímáte zejména lásku, která je uvnitř vás. Lásku k životu, k sobě a ke všemu okolo vás.

Naučte se ještě lépe porozumět sobě samé. Přihlaste se na kurz Kouč osobního rozvoje.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.