Jak vyčistit kočárek? Pozor na abrazivní a bělicí prostředky!

13.12.2017 | autor: Redakce PŽ

Jak vyčistit kočárek? Pozor na abrazivní a bělicí prostředky!

Stačí, když zaprší, nebo se miminku stane nehoda – a skvrny jsou na světě. Každý kočárek vypadá ze začátku krásně a čistě, ale postupem času na svém „lesku“ bohužel nezískává. Víte, jak se o něj správně starat, aby nebyl pro ostudu, ale i po letech ve skvělé formě?

Na rámy a plasty stačí vlhký hadřík

Kočárky se ušpiní velmi snadno, naštěstí ale základní údržba není žádná velká věda. Jen je potřeba vědět, čím můžete kočárku uškodit a jak šetrně při jeho čištění přistupovat. Na všechny rámy a plasty například postačí, když použijete pouze vlhký hadřík. Odstraníte jím veškeré nečistoty, nánosy bahna, listí i skvrny od špinavé vody. 

Čistíte kočárek s pomocí chemie? Dejte pozor na agresivní prostředky

Kočárek má být nejen praktický, ale i pěkný na pohled. Přece jen budete společně trávit spoustu času. Na látkovou část kočárku se snadno dostane nejen voda a bahno, ale i nějaké ty dobroty, se kterými si miminko neporadí. O to hůř, když je látka světlejší barvy.

Výrobci a prodejci kočárků důrazně varují, abyste při čištění skvrn nepoužívali abrazivní a bělicí prostředky. Po jejich použití by vám totiž zbyly jen oči pro pláč. Kočárek by mohl mít ve finále nepěkné bílé, nažloutlé či jinak zbarvené fleky, kterých už byste se nikdy nezbavili. Mezi prostředky, s nimiž byste si to mohli takto zavařit, patří například klasický sypký i tekutý písek na nádobí nebo třeba hojně používané Savo.

Jak tedy kočárek vyčistit správně? Látkovou část můžete z kostry většinou sejmout a zcela standardně ji vyprat v pračce. Dejte ale pozor na teplotu vody – pokud nemáte jiné pokyny přímo na kočárku, zvolte pro jistotu 30 °C, maximálně ještě o 10 °C více. Prát můžete práškem, kterým perete dětské oblečení. A pokud by potah nešel z konstrukce sundat, očistěte kočárek teplou vodou se saponátem na nádobí nebo trochou pracího prášku. Použít můžete klasickou houbičku nebo tzv. švédskou utěrku. Stejný postup pak můžete uplatnit i v případě autosedačky.

Nezapomeňte na kolečka

Aby vám kočárek sloužil tak dlouho, jak budete potřebovat, nezapomeňte se starat i o kolečka. Pravidelně je čistěte od nánosů, které venku chtě nechtě nasbíráte. Čas od času není od věci také odstranit krytku a závlečku a u kol vyčistit i ložiska. Jen tak bude na kočár dlouho spolehnutí.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.