Jednoduché kroky k uvolnění a zklidnění mysli

2.1.2020 | autor: Redakce PŽ

V současné zrychlené době, kdy je po nás chtěno, abychom zvládali svou práci rychle a kvalitně, starali se o děti i o svůj protějšek, pečovali o domácnost a vařili jako profesionální kuchaři, je stres naším častým společníkem. Co takhle dát si třeba novoroční předsevzetí, že zpomalíme a najdeme způsoby, jak se uvolnit a zklidnit mysl?

Naučit se říkat NE

Říkáte si, že umíte říkat NE a že to není nic těžkého? Sami se zamyslete nad tím, jak si necháte od nadřízeného naložit spoustu práce a přitom víte, že máte ještě několik dalších povinností. Pomáháte ostatním a děláte vše nezištně. Neumíte říct ne, když vás někdo o něco požádá, a máte pocit, že se pod nákladem všech povinností zhroutíte.

Zastavte se na okamžik a uvědomte si, že je to váš život, vaše zdraví a zachování klidné a vyrovnané mysli. Klidně se usmějte, vysvětlete, že sami toho máte hodně a zkuste říct NE. Uvidíte, jak moc se vám najednou uleví.

Odpočívat a relaxovat

I když máte spoustu povinnosti, práce, dítě, partnera, domácnost, tak si najděte čas i na odpočinek. Odpočívat můžete u dobré knihy, u filmu nebo třeba s kamarádkou u skleničky vína. Vyzkoušejte také něco nového a zajděte si například na tantrickou masáž, případně si udělejte kurz bylinek nebo aromaterapie. Relaxujte u toho, co vás opravdu baví.

Zajít si na masáž

Chcete si užít naprosté uvolnění a vypnout na okamžik hlavu? Všechny starosti a problémy hodíte za hlavu, když necháte své tělo prostoupit slastí a rozkoší. Vyzkoušejte erotickou masáž, která vás naučí milovat své tělo a opět prožít intenzivní orgasmus. Zajímavým způsobem jak se rozmazlit je také masáž joni nebo nuru masáž se speciálním nuru gelem.

Změnit slovo MUSÍM na CHCI

Přestaňte říkat, že něco musíte. Věci, které ve svém životě děláte a zažíváte, byste měli dělat hlavně protože chcete. Pokud musíte chodit do práce, změňte to a najděte si takovou, kam budete chtít chodit. To stejné platí i u vysoké školy, u partnera nebo u volnočasových aktivit. Nemusíte nic, co nechcete. Čím dříve to pochopíte, tím dřív budete klidnější a spokojenější.

Radovat se z maličkostí

Pokud se na vás někdo jen tak usměje, dostanete květinu bez narozenin nebo svátku, v obchodě dostanete něco zadarmo nebo je jen hezký a slunný den, tak se radujte. Naučte se radovat z maličkostí. Svět není o tom uhnat se prací a peníze si neužít. Ani nemusíte mít domácnost uklizenou na bílou rukavičku. Snažte se mít hlavně zážitky, usměvavé lidi kolem sebe a uvidíte, že budete mnohem šťastnější.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.