Krásná pleť bez černých teček? Ano, jde to!

6.10.2017 | autor: Redakce PŽ

Krásná pleť bez černých teček? Ano, jde to!

Černé tečky. Noční můra většiny z nás.

Vznikají ucpáváním pórů a je velmi těžké se jich zbavit. Ale jde to. Díky správné péči a kvalitním výrobkům je možné se jich zbavit, nebo alespoň jejich výskyt zredukovat.

Co určitě nedělat.

Černých teček se nezbavíte, když se do nich pustíte a začnete je násilím dostávat ven mačkáním a vytlačováním. To ovšem není dobrý způsob. Nejen, že nevyčistíte vše, ale také můžete pokožku rozdráždit a následná infekce proces ještě zhorší.

Zbavit se černých teček, je nesnadné, jediné co pomáhá je vytrvalá rutina v péči o pleť - ráno a večer a používat správné produkty z dermokosmetiky.

Jak na to?

Pórů jako takových se bohužel nezbavíme. Musíme tedy najít způsob jak zamezit jejich zanášení, případně jak póry zmenšit.

Černé tečky se nejčastěji objevují u smíšené a mastné pleti, která má tendenci k vyšší tvorbě kožního mazu, který póry zanáší a ucpává. Oxidace ucpaného mazu způsobuje obávané černé tečky.

Je tedy potřeba pleť pravidelně a důkladně čistit. Nejlepší je začít peelingem, který obsahuje kyselinu glykolovu a salicylovou, které svým účinkem pleť čistí, póry stahují a černé tečky redukují.

Po důkladném vyčištění naneste krém na rozšířené póry, který je stáhne a zároveň bude chránit proti jejich zanášení. Tento krém můžete použít taky jako podkladovou bázi pod make-up, který vaši pleť sjednotí a póry nebudou tak viditelné.

Životní styl

V neposlední řadě ovlivňuje vzhled pleti také životní styl. Ať už je to duševní pohoda, nebo strava, vše se odráží na vaší pokožce. I zde platí pravidlo, že jste to, co jíte.

Snažte se jí dopřát to nejlepší a vyhýbat stresujícím situacím nebo večírkům, které končí nad ránem. Alkohol, ani kouření vaší pleti nesvědčí. Stejně tak jako fastfoodová strava, káva nebo přeslazené nápoje.

Jednoduchým receptem na krásnou a zdravou pleť je zdravá strava, dostatek tekutin a také spánku.

Domácí pomocníci.

Na závěr pár tipů, jak zabojovat proti černým tečkám pomocí potravin, které běžně máme doma.

Vyzkoušejte například smíchat med, který má antibakteriální vlastnosti a zároveň působí trochu jako lepidlo, které na sebe nabalí nečistoty a pomůže vyčistit póry od černých teček, se skořicí, která zlepšuje krevní oběh a dodává tak kůži krásný, zdravý vzhled.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.