Letní období je za rohem. Proč to nesmíte přehánět se slunečními paprsky?

16.5.2024 | autor: Redakce PŽ

Přesně v tuto chvíli začíná každý z nás netrpělivě vyhlížet dlouho očekávané letní období. To s sebou přináší spoustu užitých výletů, sportovních aktivit i dovolených s celou rodinou. Ať už se budete chystat kamkoliv, nesmíte zapomínat na ochranu před Sluncem. Proč?

Spousta nepříjemných rizik

V našich končinách má bohužel většina průměrných jedinců poměrně velký nedostatek vitaminu D. A to i přesto, že k načerpání adekvátní dávky stačí několik desítek minut působení paprsků na holou kůži týdně. Vitamin D v doplňcích stravy je na tom mnohem hůře, protože ten naše tělo nedokáže využít ani zdaleka tak dobře.

Rozhodně však pamatujte na to, že se musíte chránit před typickým spálením (zarudnutím pokožky). Tento stav totiž s sebou přináší řadu závažných rizik. Během slunění si totiž do pokožky pouštíte UVA záření, které v malé míře nic nezpůsobí, ale ve větším množství dokáže negativně měnit vaše DNA a zapříčinit potenciálně smrtelné nádory.

Opalovací krém je základ

Přesně proto myslete na dvě důležité poučky – nebuďte na přímém letním slunci více než pár desítek minut v kuse a chraňte se s pomocí adekvátního opalovacího krému.

Co se týče krémů, raději se spoléhejte pouze na ověřené a kvalitní značky. Zapomeňte na kdovíjaké „no name“ přípravky, které často obsahují nebezpečnou chemii a jen zlomek ochranných látek.

Hledáte spolehlivé opalováky za příznivou cenu? Pak se mrkněte na webové stránky www.notino.cz/opalovaci-pripravky/. Ihned se před vámi objeví seznam produktů od známých výrobců, jako jsou například Biotherm, CeraVe, La Roche-Posay nebo třeba Garnier.

A co víc, v tuto chvíli můžete na některé kusy použít slevový kód „15promo“, díky němuž ušetříte 15 % ceny. Určitě příliš nečekejte, protože Slunce už pěkně pálí.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.