Mlsejte zdravě - třeba sušené plody nebo ořechy

10.1.2018 | autor: Redakce PŽ

Sušené plody a sušená semínka - jedna z mnoha forem úpravy čerstvého ovoce. Sušení se provádí velmi šetrně. Přitom plody se pro sušení používají maximálně čerstvé a zralé. Sušením přichází ovoce o většinu vody, ale většinu (až 80 %) vitamínů a veškerou vlákninu si zachovává.

Konzumací sušených plodů, semínek, ořechů, ale také kakaa a čokolády získáváme velké množství antioxidantů. Navíc, pokud se jedná o bio sušené plody, které nejsou upraveny oxidem siřičitým, neobsahují žádné konzervanty, dochucovadla a žádná další aditiva, mohou být tyto nejdravější alternativou mlsání. Neváhejte proto a pokryjte právě těmito dobrůtkami vánoční stůl. Ještě stále stihnete objednávku na dobraspiz.cz.

Zkuste to jinak

Také každý den řešíte snídani svých dětí? Už se jim přejedly cornflakes s jogurtem? Zkuste jim pro změnu namazat na krajíc chleba čokoládový krém nebo oříškové máslo. Jak znám děti, rozhodně nepohrdnou ani džemy, marmeládami nebo zavařeninami. Když si přivstanete a uděláte dobré palačinky, které jemně potřete kvalitním džemem nebo marmeládou, určitě budete mít úspěch.

Na sváteční stůl patří láhev dobrého vína

Shánění dárků k Vánocům, ale i k svátkům či narozeninám se někdy stává noční můrou. Přitom mnohdy stačí jenom malý dárek, který symbolizuje, že jsme na dotyčného nezapomněli.

●     Tak třeba mamince nebo babičce určitě udělají radost čokoládové bonbóny a pralinky.

●     Tatínkovi nebo dědovi zase balíček, ve kterém najdou paštiky a teriny, naložené maso a klobásky, sýry a konfitura.

●     Dětem udělá radost horká čokoláda, sušenky a krekry.

Pokud přemýšlíte o tom, co by určitě ještě nemělo na svátečním stole chybět, pak je to dozajista dobrá káva, čaje a pečené čaje, sirupy a nealko; pro dospělé pak samozřejmě také nějaká ta láhev dobrého vína.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.