Mýty, které se týkají spánku. Věříte jim taky?

30.12.2019 | autor: Redakce PŽ

Mýty, které se týkají spánku. Věříte jim taky?

Spánek je pro člověka opravdu velice důležitý, o tom není pochyb. Bohužel mnozí lidé si neuvědomují, jak moc je spánek jako takový důležitý. Zatímco někteří se domnívají, že jim stačí jenom pár hodin spánku denně, jiní vědí, že pár hodin spánku denně opravdu nestačí. Je to jen další mýtus, který koluje mezi lidmi a kterému se věří. Ovšem takových mýtů týkajících se spánku koluje mezi lidmi vícero. Seznamme se s několika z nich.

Jak již bylo zmíněno, bez kvalitního nočního odpočinku nejsme schopní normálně žít a normálně pracovat. Jelikož je však spánek jako takový velice probíraný, nemůžeme se divit tomu, že se ohledně spánku vypěstovalo mnoho pověr a mýtů. Otázkou je, jestli jim věříte taky.

Matrace nemá na kvalitu spánku vliv

Stále se mezi námi najdou lidé, kteří se domnívají, že matrace nemá na kvalitu spánku vliv. Jenže to je samozřejmě omyl, který mezi lidmi normálně koluje. Matrace se velkou měrou podílí na kvalitě našeho spánku, proto bychom na ní neměli šetřit. Nejen, že se matrace podílí na kvalitě našeho spánku, ale také má vliv na to, jestli nás po ránu bolí záda, klouby nebo jiné části těla.

Pokud máte na posteli v ložnici nekvalitní matraci, doporučujeme investovat třeba do zdravotní matrace nebo do ortopedické matrace. Mezi lidmi jsou však v poslední době oblíbené také taštičkové matrace nebo latexové matrace, které jsou však krapet dražší.

Každý den je třeba spát osm hodin denně

To je další omyl, který se rozvířil mezi lidmi. Spát osm hodin je sice dobré, ale není to povinnost každého z nás. Bohatě nám stačí spát šest či sedm hodin denně. Méně než šest hodin bychom spát neměli, stejně bychom neměli spát déle než osm hodin denně. Na tom se ostatně shodují i lékaři, kteří zároveň poukazují na to, že každý člověk je jiný a každému člověku může vyhovovat zcela jiná doba spánku.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.