Nezastupitelná role domácí zdravotní péče

30.10.2021 | autor: Redakce PŽ

Pandemie koronaviru měla přeci jenom i pozitivní efekty. Jeden spatřujeme v tom, že se hodně lidí zaměřilo na své zdraví a začali nad svým přístupem přemýšlet. Pro mnoho lidí je domácí zdravotní péče jediným možným způsobem léčby, kdy jsou pacientovi poskytovány odborné zdravotní služby, a přesto nemusí setrvávat v nemocničním zařízení. Domácí zdravotní péče je samozřejmě určena jen pacientům, jejichž stav je stabilní a dovoluje to. Proto ji také předepisuje a navrhuje ošetřující lékař pacienta, který je nejlépe obeznámen s jeho stavem.

Právě v kovidové době si lidé více než kdy uvědomují výhody zdravotní péče v domácím prostředí. Pacient se tak vyhne nejen nemocničním nákazám, ale také není zbytečně vystavován riziku nákazy koronavirem. Když si k tomu přičteme výhody vlivu domácího prostředí na psychický stav pacienta, je domácí zdravotní péče pro řadu pacientů rozhodně tím nejlepším způsobem léčby.

A komu je tedy domácí zdravotní péče určena?

Nejedná se pouze o seniory, ale je určena širokému spektru všech věkových kategorií včetně dětí. A protože si lékaři, ošetřující sestry i zdravotní pojišťovny uvědomují důležitost poskytování domácí zdravotní péče, jsou pacientům poskytovány stále náročnější zdravotní služby, u kterých jsme si domácí léčbu ještě před pár lety opravdu nedokázali představit. Vyškolený personál vybraných agentur tak zajišťuje i domácí umělou plicní ventilaci nebo parenterální výživu. Stále více a více pacientů tak může stonat doma, což je také cílem a mottem absolutní špičky v tomto oboru agentury ProCare MedicalAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.