3 praktické způsoby, jak dostat do dětí ještě více vitaminů

13.7.2018 | autor: Redakce PŽ

Pro zdravý vývoj dětí a dostatečně silný imunitní systém, který si dokáže poradit i s vyšším výskytem virů a bakterií v kolektivu, jsou důležité vitaminy. Většinou jde o látky, jejichž výroby není tělo bez pomoci schopno. Hlavním zdrojem vitaminů je tedy strava, případně doplňky výživy. Na druhou stranu si děti ovšem často myslí, že to, co je zdravé, není příliš dobré. S těmito jednoduchými radami je přesvědčíte o opaku a donutíte je ke konzumaci denní dávky vitaminů.

Ovocné šťávy

Chytrým a nenásilným způsobem, jak do dětí dostat pořádnou porci vitaminů, jsou ovocné šťávy. Ideálně pokud jde o čerstvě vymačkané ovoce s pomocí odštavňovače. Zkusit také můžete smoothie, kdy se rozmixují celé kusy ovoce a zeleniny. Výsledkem je nápoj i s obsahem důležité a zdraví prospěšné vlákniny. V obchodech jsou také dostupné poměrně kvalitní a čerstvé šťávy, které najdete v chlazených odděleních.

Zdravé a chutné želé bonbony

Jakmile dětem nabídnete vitaminy v podobě chutných želé bonbonů, jistě neodolají. Vibovit junior představují doplněk stravy určený speciálně pro děti a pokrývající doporučenou denní dávku všech důležitých vitaminů. Hlavní předností je zpracování v podobě chutných a pěkně vypadajících bonbonů. Dítě ani nebude mít pocit, že vlastně jí něco zdravého a každý den se bude těšit na svou porci vitaminů.

Pěkně nachystané barevné jídlo

Barvy na talíři většinou značí přítomnost zeleninové přílohy. Když si dáte trochu práce s tím, jak je celková porce naaranžovaná, může to děti zaujmout a hned budou mít větší chuť pustit se do jídla. Je dobré vědět také to, že do nich nutně nemusíte nutit všechny druhy zeleniny, ale stačí jen ty, které jim opravdu chutnají. Oblíbená jsou například rajčata, salátové okurky nebo mrkev. Vzájemná kombinace potom vytvoří svěží barevný talíř plný prospěšných vitaminů a minerálních látek.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.