Seznamujeme se s druhy klimatizací

28.5.2019 | autor: Redakce PŽ

Seznamujeme se s druhy klimatizací

Pokud zvažujete koupi klimatizace, jelikož nám letní horké měsíce klepou doslova na dveře, možná nevíte, po jaké konkrétní klimatizaci sáhnout. Dnes existuje tolik druhů klimatizací, jen čert by se v nich vyznal. Pojďme se proto seznámit s těmi nejznámějšími a nejkupovanějšími druhy klimatizací, z nichž si určitě vyberete.

Obecně lze říct, že se klimatizace dělí na takzvané mobilní klimatizace a na splitové klimatizace. Zatímco mobilní klimatizace odvádí z místnosti teplo pomocí hadice skrze okno a lze s ní jakkoli manipulovat, případně ji přemísťovat z místa na místo, splitové klimatizace jsou specifické svou vnější a vnitřní částí.

Klimatizace se samozřejmě dělí dál, a to na konkrétní druhy dle vzhledu, výkonu, také dle způsobu umístění do prostoru.

Kanálové klimatizace

Existují takzvané kanálové klimatizace, které jsou složeny z vnější a vnitřní části, jež jsou propojeny potrubím a elektrickým kabelem. Kanálové klimatizace jsou známé tím, že sice vedou do místností vzduch, ale zároveň tím nenarušují vzhled místnosti, která je klimatizována.

Nástěnné klimatizace

Nástěnné klimatizace jsou jednoznačně nejoblíbenějším druhem klimatizací, a to díky snadné obsluze i instalaci. Nástěnné klimatizace se hodí zejména do domácností, také do kanceláří nebo do jakýchkoli podniků. Je třeba konstatovat, že nejsou příliš hlučné. A i když by se to nabízelo, nejsou příliš nápadné.

Kazetové klimatizace

Dále existují takzvané kazetové klimatizace, které dokonale splynou se stropní konstrukcí. Je to velmi nenápadný prvek, který namontujete do své domácnosti a který se vám postará o příjemné teploty v místnosti. Ovládají se dálkovým ovládáním, nejsou nijak hlučné.

S výběrem správné klimatizace vám ostatně poradí odborníci z firmy Air-Klimont, která dodává nejen klimatizace, ale také vzduchotechniku nebo tepelná čerpadla.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.