7 tipů, jak navodit romantickou atmosféru

7.2.2018 | autor: Redakce PŽ

Přemýšleli jste někdy, jak překvapit svého partnera nebo partnerku? Ať už jste, nebo nejste romantická duše, tak vyzkoušejte tyto tipy a vytvořte romantickou atmosféru. Uvidíte, že váš protějšek bude překvapený a rozhodně jej potěšíte.

1) Když se řekne slovo romantika, tak většinu z nás napadne romantická večeře. Pokud neumíte vařit, nic se neděje, protože jídlo můžete i jednoduše objednat. A k lahodnému jídlu nikdy nezapomínejte na výborné pití. Ideální volbou je víno, vždy vybírejte takové, které vám bude chutnat a které se bude hodit k pokrmům. Prostřete stůl, nezapomínejte na hudbu pro atmosféru a můžete stůl doplnit svíčkami. Klidně se oblečte slavnostněji.

2) Po dobré večeři by mohla následovat masáž. Pokud jste nikdy nikoho nemasírovali, tak se inspirujte rady a tipy na internetu, kde najdete masáž, krok po kroku. Zároveň si však vystačíte s obyčejným masážním olejem. Můžete si jej pořídit s oblíbenou vůní a koupit ho například v drogerii nebo v lékárně. Masáž začněte od krku, pokračujte přes záda a můžete svému protějšku namasírovat i celé tělo.

3) Ani při vytvoření romantické atmosféry se nemusíte bát erotiky. Nachystejte svému protějšku překvapení, přidejte do horké vany pěnu a opět můžete přidat svíčky. Nezapomeňte na víno. Ideální je růžové víno, které navodí tu pravou atmosféru. Vybrat můžete také sladší bílé víno nebo aromatické červené víno. Poté partnerce nebo partnerovi zavažte oči a přiveďte jej před napuštěnou vanu a užijte si společnou koupel.

4) K romantice patří také vůně. Pořiďte si aromalampičku, do které dáte příjemně vonící olej, který vás může stimulovat. Vždy vybírejte takový olejíček, který bude příjemný pro vás oba. Nebojte se ani dalších vůní, ať už jsou to okvětní plátky růží nebo vůně citrusů, popřípadě aromatické pokrmy a pití. Pokud se rozhodnete pro klasiku – romantické pokrmy doplnit vínem, volte odrůdu, kterou máte oba dva rádi a příjemné doladí tuto zvláštní příležitost. Mezi nejoblíbenější patří například Chardonnay.

5) K romantické náladě patří také filmy. Ať už se tedy vydáte do kina anebo si stáhnete oblíbený film, tak si jej užijte se vším všudy. Ani doma nezapomínejte na popcorn, popřípadě spoustu polštářů a přítmí pro romantickou atmosféru. Vyberte si film, který máte rádi, ať už je to komedie, romantický film nebo horor. Vaší představivosti se meze nekladou.

6) Nezapomínejte, že k romantické náladě patří také uklizený byt. Pokud úklid nestíháte, tak vždycky můžete zhasnout a zapálit svíčky a vytvořit tak intimní atmosféru. Dejte však na svíčky pozor a nikdy je nenechávejte hořet bez dohledu. Pořídit si můžete také intimní osvětlení, které je bezpečné a nemusíte jej hlídat.

7) K romantice rozhodně nesmí chybět hudba, ať už ji chcete jen poslouchat nebo s protějškem tančit. Na pozadí nechte hrát příjemnou hudbu i při večeři a můžete si sestavit romantický playlist z vašich oblíbených písniček. Přemýšleli jste někdy nad tím, že ke každé hudbě se hodí také jiné víno? K jazzu, popřípadě ke klasice se hodí červené víno, k taneční muzice zase spíše bílé sušší víno. Volte však vždy podle své chuti a svých preferenci.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.