5 tipů, jak podpořit hubnutí

28.6.2015 | autor: Redakce PŽ

5 tipů, jak podpořit hubnutí

Snažíte se už dlouho shodit přebytečný tuk, ale pořád to moc nejde. Lepší, než zkoušet různé zaručené rádoby diety a zázračné prášky, po kterých se hubne téměř okamžitě je dobré zkusit přírodní věci a zařadit do svého života pár nových návyků.

Podívejte se na pár tipů, jak hubnutí pomoci a celý proces zefektivnit.

1.       Snídejte

Možná zapomínáte ráno jíst a to může být velký problém. Ráno je potřeba organismus nastartovat a správná snídaně je základ. Ideální snídaně by měla obsahovat bílkoviny (například jogurt) a sacharidy (ovesné vločky, nedoslazované musli) a ideálně kousek ovoce. Budete mít energii na dopoledne a váš organismus bude pracovat výkonněji.

2.       Choďte pěšky

Určitě máte ve svém životě spoustu příležitostí pro chůzi pěšky, ale ne vždy je využíváte. Zkuste jít třeba na nákup, nebo do práce po svých a uvidíte, že i jednotlivé malé procházky udělají s vaším tělem zázraky.

Při každé příležitosti využijte schodiště místo výtahu. Posílíte tak svaly, které byste ve výtahu rozhodně nezapojily a zároveň spálíte pěkných pár kalorií.

3.       Nepřejídejte se

Může se to zdát jako jasné pravidlo, ale jeho dodržování je někdy o něco horší. Je důležité poslouchat vlastní tělo, ale málokdo se tím skutečně řídí. Pro úspěšné hubnutí a následné udržení váhy je důležité rozlišovat mezi pocitem hladu a chutěmi.

4.       Přírodní spalovače

Existují přírodní látky, které mají pozitivní účinek na činnost organismu a zrychlují spalování tuků. Patří k nim například skořice, káva, nebo zelený čaj. Jejich samotná konzumace ale nestačí a je důležité dodržovat i další zásady zdravého životního stylu a věnovat se pohybu.

5.       Nestresujte se

Stres má na každého jiný vliv. Někteří lidé ze stresu nejedí a hubnou a jiní naopak přibírají. V každém případě stres není pro váš organismus dobrý a z dlouhodobého hlediska neprospívá, ale škodí. Snažte se tedy omezit stresové situace.

Velmi důležité je nestresovat se ze samotného hubnutí, které ze začátku nemusí přinášet na první pohled jednoznačné viditelné výsledky. Prostě buďte v klidu a snažte se být trpělivý, ne nadarmo se říká, že trpělivost růže přináší.

Výše uvedené tipy slouží jako doplněk k vyvážené stravě se správným poměrem jednotlivých živin (bílkoviny, sacharidy, tuky) a pravidelnému pohybu. Bez správného režimu, který jste schopni dodržovat dlouhodobě, nemůžete nikdy dlouhodobě zhubnout a váhu si skutečně udržet.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.