10 tipů na cviky, které vám pomohou zahnat jarní únavu

8.5.2018 | autor: Redakce PŽ

Větší množství fyzické aktivity vám může napomoci k tomu, že se vám podaří vyhrát nad jarní únavou.

Možná se zdá nelogické vynakládat energii na cvičení, když ji už tak máte velmi málo, ale funguje to. Zkuste to a uvidíte. Vyplavíte potřebný adrenalin a nálada se vám zvedne.

1. Chůze a procházky

Chůze je ideálním druhem pohybu, který je pro nás zcela přirozený. Dejte si denně pravidelnou procházku, chůze je zcela zdarma.

2. Začněte běhat

Stejně tak zadarmo je i běhání. Pokud si pořídíte běžecké tenisky, můžete v klidu začít běhat. K tomuto pohybu už vám nesmí chybět ani kvalitní sportovní podprsenka.

3. Vydejte se na kolo

Další vhodný pohyb při zahánění jarní únavy je kolo. Velmi vhodné je pak stacionární kolo a podobná zařízení, pokud nemůžete vyrazit ven do přírody.

4. Plavání

Další variantou, která vás zaručeně osvěží, je plavání. Plavání je ale vynikající, komplexní pohyb. Během plavání načerpáte dostatek energie a vzpruhy.

5. Posilování

Posilování je odporový trénink, který podpoří příval energie a je vynikajícím doplněním hubnutí. Ochrání a buduje svalovou hmotu, se kterou se s jarní únavou bojuje mnohem snáz.

6. Kruhový trénink

Ideální je i takzvaný kruhový nebo intervalový trénink. Jakmile jej zkusíte a vydržíte, doslova mu propadnete. Vžene do vás tolik adrenalinu, že vám to po čase začne i chybět.

7. Tanec

Pokud nejste sportovní typ, zkuste tanec. Tento pohyb umí skvěle uvolnit a nemáte pocit, že u něj musíte až tak moc dřít. Tančit je přirozené, ladné a osvěžující.

8. Jóga

Perfektní protažení celého těla je jóga. Nenechte se zmást. Toto pomalé cvičení vám uvolní, protáhne všechny svaly a rozhodně má velké úspěchy. Na boj s jarní únavou jej vřele doporučujeme.

9. Pilates

Stejně tak vhodné pro protažení a posílení svalů je cvičení zvané pilates. Jarní únavu spolehlivě zažene a krásně formujete vaše tělo.

10. Kalanetika

Cvičení je zdánlivě pomalé, ale vysoce účinné na posílení svalů. Svaly podporují běh metabolismu a to s nedostatkem energie úzce souvisí. Na všechny druhy uvedených sportů, snad jen s výjimkou plavání, užijete i sportovní legíny, které vám dopřejí dostatek pohodlí při pohybu.

 

10 tipů na cviky, které vám pomohou zahnat jarní únavu      Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.