Tipy pro krásnou pleť

6.10.2017 | autor: Redakce PŽ

Tipy pro krásnou pleť

Přinášíme vám několik tipů, co můžete sami udělat pro to, abyste měli hezčí a zdravější pleť. Kromě níže uvedených tipů je třeba zdůraznit, že rozhodně není vhodné kouřit, nadměrně konzumovat alkohol nebo se vystavovat slunci bez ochranného faktoru. Nedoporučuje se ani návštěva solárií.

Pijte dostatek čisté vody

Denně byste měla vypít alespoň dva a půl litru čisté neslazené vody. Čistá voda je pro váš organismus důležitá, náležitě ho pročistí, a tím odstraní z těla škodlivé látky. Příliš velký přísun tekutin může poškodit například vaše ledviny, které pracují na určité frekvenci, a když je najednou zaměstnáte dalšími třemi litry navíc, zaděláváte si na potíže.

Zdravě jezte

Zdravá strava by měla být základem každého jídelníčku, i když samozřejmě všichni občas zhřešíme. Jídelníček by měl být pestrý, tak abyste svému tělu dodala všechny vitamíny a minerály. Není nutné jíst pořád totéž, naopak zkoušet nové potraviny a chutě. Nezapomínejte na často opomíjené luštěniny, zeleninu a ovoce a ořechy – ty jsou výborným zdrojem omega-3 mastných kyselin.
 

Spěte, spěte, spěte

Když nebudete mít dostatek spánku, nebudete mít energii, abyste zvládla nálož každodenních povinností, a únava se na pleti projevuje nejvíce. Věnujte proto spánku alespoň sedm hodin denně. Časem poznáte rozdíl – nejen že se nebudete probouzet unavená, ale ani kruhy pod očima popelavá barva vás už trápit nebudou.
 

Kosmetika, čištění pleti

Čištění pleti by se mělo stát stejně pravidelné jako čištění zubů. Během dne, ale i noci, kdy spíte, je vaše pleť zatěžována vnějšími faktory. Čištění vám pomůže z pleti odstranit prach, denní líčení a odumřelé buňky. Umožníte tak pleti dýchat, regenerovat a uzdravit se. Používejte přípravky odpovídající vašemu věku a stavu pokožky. Velmi oblíbené jsou nyní pleťové čistící elektrické kartáčky. Některé vám nejen vyčistí pleť, ale po výměně nástavce vmasírují do pokožky krém nebo provedou šetrný peeling či masáž.

 

Choďte do přírody

Nejen dostatek spánku, ale i pobyt na čerstvém vzduchu pomůže nejen vaší pleti, ale také psychice. Choďte do lesa, parku, kamkoliv, kde se cítíte dobře a kde můžete „vypnout“. Dýchat čerstvý vzduch a nechat hlavu trochu odpočinout. Váš vnitřní klid a rovnováha se na pleti pozitivně odrazí.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.