Tři rady pro odstartování koučování

12.10.2017 | autor: Redakce PŽ

Jste na začátku své koučovací praxe a přemýšlíte, jaká forma marketingové propagace pro vás bude nejlepší? Lámete si hlavu nad tím, jestli se vyplatí pořizovat si vlastní kancelář nebo budou pro koučování dostačující veřejné prostory? V tomto článku načerpáte inspiraci.

Jak začít s propagací

Každý, kdo rozjíždí svůj byznys, nemá na začátku chuť investovat obrovské částky do propagace. Ale věřte tomu, že to v případě koučinku vlastně vůbec nevadí. Jedná se totiž o tak specifickou službu, že ji nejlépe prodává doporučení. Dělejte tak svoji práci v prvé řadě opravdu poctivě a vaši klienti se určitě pochlubí svým známým.

TIP: Přemýšlíte o této profesi? Zúčastněte se kurzu Kouč osobního rozvoje a načerpejte informace přímo od zkušené koučky.

Dále lze rozhodně doporučit nechat si vytvořit vizitky. A ty potom rozdávat všude, kde vás to napadne. Taky se vyplatí mít spoustu známých, kteří pracují s lidmi. Typicky se jedná o kadeřnice, kosmetičky nebo třeba poskytovatele masáží. Poproste je, ať vás svým klientům jednoduše doporučují.

A nezapomínejte ani na moc sociálních sítí. Vytvořte si svoji profesní stránku na Facebooku a myslete na vkládání pravidelného obsahu. Využít zde můžete i potenciál placených příspěvků.

Jak vyřešit prostor pro koučování

U této otázky máte prakticky dvě možnosti. Buď si zařídíte svoji vlastní kancelář pro setkávání s klienty nebo budete využívat veřejných míst. Jako například univerzitní knihovnu, kavárnu nebo nejrůznější veřejné prostory typu HUB.

V případě, že chcete za každou cenu bývat ve své kanceláři, počítejte s výraznou položkou ve svém měsíčním rozpočtu. Nájem se pochopitelně liší od lokality. Pro představu se pohybuje v rozmezí 2 500 Kč až 10 000 Kč. A to samozřejmě není vše. Pro začátek je třeba kalkulovat i s potřebným vybavením, které se může rovněž prodražit.

Dříve než se pustíte do všech příprav, absolvujte kurz Kouč osobního rozvoje. Zde se naučíte velké množství technik pro vaše koučování a pochopíte základní principy.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.