Výhody čištění vody pomocí přírodních bakterií a enzymů

5.6.2015 | autor: Redakce PŽ

Příroda nám dává mnoho vzácných pokladů, chránit životní prostředí by proto mělo být pro každého člověka samozřejmostí při každé jeho činnosti. Denně nám proteče vodovodními kohoutky či toaletní mísou velké množství odpadní vody, kterou je nutné následně vyčistit. Dříve se používalo množství chemických látek, dnes se naštěstí dostávají stále více do popředí BIO přípravky. Ty jsou stejně účinné a navíc jsou šetrné k životnímu prostředí.

Bakterie si poradí se všemi organickými odpady

Žumpy a septiky nechybí u většiny domů v obcích, které nejsou napojeny na veřejnou kanalizaci. Jejich nevýhodou však bývá nutnost pravidelného vyvážení, jelikož se fekálie a další nečistoty velmi pomalu rozkládají. To vyřeší BIO přípravky od firmy Subio Eko s.r.o., které působí na bázi užitečných enzymů a bakterií. Ty urychlují proces rozkladu biologické hmoty v septicích, žumpách, kanalizacích a odpadních systémech. K tomuto účelu je přímo určen produkt SET pro žumpy a septiky. Jeho pravidelným používáním se vyhnete nutnosti vyvážení septiku a navíc se zbavíte i jeho zápachu. Stejně pozitivní účinky má SET pro domovní čistírny, který velmi zrychluje proces rozkladu kalů v čističkách odpadních vod.

Šetrné čistící prostředky

Vzhledem k tomu, že jsou bakterie živé organizmy, nesvědčí jim různé chemické látky. Při jejich používání je určitě potřeba vyhnout se agresivním čističům, dezinfekcím, louhu a podobným chemikáliím. Ideální je používat k čištění BIO čistící prostředky, které jsou ekologickou variantou. Ty umyjí nádobí nebo vyčistí toaletu stejně dobře, ale nezahubí přitom biologické prostředí v čističkách odpadních vod.

Čisté zahradní jezírko

Starat se musíme nejen o odpadní vodu, ale i o tu, která nám dělá radost. Sem patří zahradní jezírka, která příjemně zkrášlují zahradu. Bez péče by však pěkná dlouho nezůstala, jedním z největších problémů bývá likvidace sinic. S udržením čistoty jezírka pomohou bakterie v přípravku Aqua CB - Zahradní jezírka, který neškodí rostlinám ani rybkám. K dostání je i varianta pro koupací jezírka.

Myslete na životní prostředí a využívejte výhod, které přináší BIO prostředky k čištění vody. Opravdu se to vyplatí.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.