Zubní implantáty jsou od přirozených zubů k nerozeznání

17.4.2020 | autor: Redakce PŽ

Přišli jste o zub, či přímo zuby? Nebojte se, nezůstanete bezzubí. Nahradí je moderní zubní implantáty!

Zuby bohužel nemáme na doživotí. Stačí i drobné zranění, jako je pád z kola, a o zuby můžete nadobro přijít. Tytam jsou naštěstí doby, kdy se chybějící zuby nahrazovaly zlatými, byť v jistých kulturách zlaté zuby byly a mnohdy ještě jsou znakem bohatství. Naše implantologile je naštěstí o poznání dál.

Vypadl vám zub? Nevadí!

Zubní implantologie je poměrně mladý obor. A díky za něj, protože umožňuje chybějící chrup nahradit chrupem novým. Sice umělým, ale tak dokonalým, že okolí jej na pohled od zubů přírodních nerozezná. V některých případech je možné i opětovné zakotvení zubu přírodního, například po jeho vyražení. Ten se zavede na původní místo tak, aby se mohl spojit s podpůrnou tkání. Tímto způsobem se většinou reimplantují přední zuby. Úspěšnost reimplantace závisí na tom, jak včasně se ji podaří provést, ideální doba je do třiceti minut.

Můstek?

Ve většině případů je však nutné chybějící přírodní zuby nahradit zuby umělými, ať již se jedná o korunky, můstky, částečné či úplné zubní protézy či již zmíněné implantáty. Kdy zvolit můstek a kdy implantát? Toto rozhodnutí doporučujeme nechat na vašem zubním lékaři. Obecně se dá říci, že k zubnímu můstku je možno přistoupit, pokud chybějící zub sousedí se dvěma zuby zdravými. Ty totiž poslouží jako kotvy můstku.

Nebo raději implantát?

Problémem této procedury bývá nutnost obrušování těchto dvou zdravých zubů, které ne vždy bývá bez problémů nehledě na skutečnost, že obroušení zuby mohou být v budoucnu náchylnější na potíže. V tomto ohledu zubní implantáty bývají sázkou na jistotu. 

Obavy z bolesti nejsou na místě

Na ostravské klinice Superdental, s.r.o. (na internetu hledejte pod odkazem zubař Ostrava) vám implantátem nahradí zub jeden, ale i celý zubní oblouk. Navíc tu jsou specialisty na rekonstrukce kostí, bez níž se neobejdete, pokud nedisponujete dostatkem kostní hmoty. Neděste se, veškeré zákroky probíhají v anestezii a pacienti při nich nic necítí. Na bezbolestnosti si navíc specialisté kliniky spolu s precizností a estetikou přímo zakládají.

Vyberte si pobočku

Klinika navíc má hned několik poboček a vy si tak můžete najít tu, jež se nachází nejblíže vašemu bydlišti. Více informací hledejte na jednotlivých odkazech: zubní implantáty Nový Jičínzubní implantáty Opavazubní implantáty Olomouc či zubní implantáty Frýdek Místek.


 Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.