Chránič matrace prodlužuje její životnost

18.10.2020 | autor: Redakce PŽ

Myslíte si, že na matraci patří rovnou prostěradlo? To rozhodně ne! Zapomínat bychom neměli na chránič matrace.

Bezúdržbová matrace? Pouze s chráničem matrace

Pokud na matraci nepoužijeme chránič matrace, ale pouze prostěradlo, velice rychle se ušpiní. Chybí dostatečná bariéra, který by zachytila pot, zbytky kosmetických prostředků z našeho těla, ale i olupující se kousky kůže. Právě bez této ochrany se velice rychle naše matrace stane doslova obydlím pro roztoče. Existuje přitom i chránič matrace, který má zvýšenou ochranu proti roztočům. Nenechá je z chrániče proniknout na matraci a díky tomu zvyšuje její hygieničnost a prodlužuje životnost matrace.

Běžné doporučení výrobců matrací ohledně jejich životnosti je 10 let. I kdyby se vám vaše matrace nezdála být proleženou a ani znečištěnou, měli byste ze zdravotních důvodů matraci vyměnit. Pokud jste ale po celý čas nepoužívali ochranu matrací, tento čas nastane pravděpodobně dříve. Přitom investice do dobré matrace nebývá vůbec malou.

Díky využití chrániče matrace je její údržba minimální, nebo je zcela bezúdržbová. Obvykle ani nevyužijete možnost snímatelného potahu a jeho čištění či praní.

Žádné skvrny

Chránič matrace je bariérou proti proniknutí různých tekutin na matraci. Již jsme zmínili pot, podařit se vám může něco i vylít. Ženám se zas stává nehoda během menstruace. To všechno zvládne zcela bez problémů zachytit ochrana matrace, tedy chránič, který se běžně pere a snadno čistí. Navíc i nákup nového vyjde mnohem levněji než nákup nové matrace.

Skvělá izolace

Chránič matrace má i další vlastnost – funguje jako izolace zespoda. V chladnějších měsících, a když preferujete nižší teplotu v ložnici, to určitě oceníte. Na extra tvrdých matracích může nabídnout i příjemné změkčení pro klouby a jiné části těla, kde máme kosti blíže kůži.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.