Jablko versus hruška

20.5.2009 | autor: Redakce PŽ

Jablko versus hruška

Nejsou jablka jako hrušky. Tentokrát nemluvíme o výtečném a zdravém ovoci, ale o postavách. Ženská silueta se totiž dá zjednodušeně připodobit k jednomu či druhému ovoci. Se svou „hruškovitostí“ nebo „jablkovitostí“ tak sice nepohnete, mají v tom prsty genetické dispozice, ale můžete udělat hodně pro to, abyste se z obrovitého jablka stala jablíčkem k nakousnutí. Přičemž právě při redukci váhy a formování postavy platí fakt, že pro každý z typů existují rozdílná „pravidla hry“. Jak tedy na to?

Šťavnaté jablíčko

Postava typu jablko v podstatě kopíruje tvar tohoto rajského plodu. Ženy s touto postavou mají štíhlejší nohy a menší zadeček, stejně jako vrchní část těla. Co je ovšem trápí je nevýrazný pas a vystouplé bříško, se kterým ne a ne hnout. Pokud žena „jablko“ přibere, je to patrné nejdříve a nejvíce právě v břišních partiích. V případě, že máte pár kilo navíc, nelze mluvit o nějakých problémech. Maximálně pravděpodobně nerada nosíte upnutá nebo krátká trička.

Pokud má ale žena s tímto druhem postavy více kilo navíc, nebo je-li dokonce obézní, pak by měla rozhodně zbystřit. Totéž se týká i mužů – ne nadarmo je totiž tento druh obezity (usazování tuku v oblasti břišní) nazýván jako „mužská obezita“. Tento druh obezity je každopádně mnohem nebezpečnější, zejména proto, že ukládání tuku na bříše stlačuje ostatní orgány. Lidé s mužským typem obezity jsou tak mnohem více ohroženi výskytem kardiovaskulárních a metabolických komplikací. Takový člověk pak často trpí cukrovkou, vysokým krevním tlakem či vysokou hladinou cholesterolu. Pravděpodobnost vzniku infarktu či cévních onemocnění je také mnohem vyšší.

Co má tedy „jablko“ dělat, chce-li redukovat váhu? Pravidla jsou zde poněkud přísnější než u „hrušky“. Je nutné omezit přísun sacharidů, zejména ve večerních hodinách, jídlo rozdělit do několika menších dávek denně (metabolismus tak udržíme v pohybu, což by se nám jen se dvěma vydatnými jídly nepovedlo) a přidat zejména aerobní aktivitu, při níž se spalují tuky.

Vnadná hruška

Ženy „hrušky“ většinou mívají postavu typu Jennifer Lopez. Pyšní se na rozdíl od předešlého typu plochým bříškem a útlým pasem, problém jim však dělá větší zadek a širší stehna. To jsou také problematické partie, do kterých ženy „hrušky“ nejdříve a nejvíce přibírají. Tento ženský typ obezity je méně rizikový než předešlý, ovšem žádný druh obezity není zdraví prospěšný. Proto chcete-li zhubnout, vsaďte na pohyb (posilování problémových partií a aerobní aktivita) a úpravu jídelníčku. Smiřte se s tím, že asi nikdy nebudete mít minizadeček typu Victoria Beckham, ale zaměřte se na to, aby byly vaše zadní partie pevné a posílené. Koneckonců muži se za větším zadečkem rádi otáčejí. Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.