Vytvořte si nový pozitivní rituál pro příjemný život

24.2.2015 | autor: Redakce PŽ

Když se řekne rituál, každý z nás si představí něco jiného. Někomu se vybaví děsivé zážitky plnící přední stránky bulvárních plátků, nicméně jiným, a věříme, že většině, se vybaví malé, příjemné rituály, které nás provázejí každým dnem. Znáte to, ne?

Spousta z nás ráno neodejde do práce, či do školy bez své první ranní kávy. Někteří si ji dávají raději až v práci a někdo má oblíbený stánek na rohu, kde si ji koupí na cestu. Říkáte si, že je to pro Vás spíše automatické, než byste si to uvědomovali? I o tom rituály jsou. Přináší nám do života jakýsi řád a pocit jistoty.  Pro někoho je to ranní káva, pro jiného třeba středeční běh, pro rodiče například večerní pohádka, kterou čtou svým dětem.

Nicméně je důležité si uvědomit, že stejně jako máte zažitý kterýkoli ze svých rituálů, je možné si vytvořit nový. Tak proč jej nevyužít pro naše zdraví?

Zdraví je jedna z nejdůležitějších komodit v životě, kterou máme. Je také jedním z nejčastějších přání, které někomu věnujete, nebo druzí věnují Vám. A jelikož závratným způsobem ovlivňuje kvalitu života, je třeba na něj myslet a chránit jej. Zejména posilováním svého imunitního systému.

Co je imunitní systém a proč je tak důležitý?

Pojem imunitní systém se dá vysvětlit jako soubor mechanismů v našem organismu, které  jej nepřetržitě brání  před choroboplodnými zárodky a neživými cizorodými částicemi, dále odstraňuje odumřelé buňky vlastního těla a zasahuje proti nádorovým buňkám. Skládá se ze dvou složek - vrozené a adaptivní (získanou), které se vyvíjí v závislosti na tom, s jakými onemocněními se během života setkáváme. Do vrozené složky patří například kůže, tvořící vnější bariéru těla, sliznice, či určitý typ  bílých krvinek. Imunitu adaptivní, neboli získanou, tvoříme prodělanými nemocemi nebo také očkováním. Důležité zmínit, že se bavíme o obranyschopnosti našeho organismu.

Míra obranyschopnosti je v naší společnosti dost často diskutovaný termín. Všechny ty reklamy a osvěta a prevence, kdo by to neznal. Říkáte si, je to opravdu tak nezbytné? Masírovat tím veřejnost ze všech stran? Když si uvědomíte a připustíte význam, pak rozhodně ano! Včasná prevence a podpora imunity Vás může zachránit před nachlazením, virózou, chřipkou i spoustu dalších nepříjemných nemocí.

Rituálem k silnější imunitě

Ptáte se, jakou má ale vyprávění o nutnosti posilování imunity souvislost s rituály? Jednoduše včleňte vhodně zvolený doplněk stravyk podpoře imunity do svých rituálů. Je vcelku jedno, jestli je se Vám to líp hodí každé ráno u snídaně, v průběhu dne, nebo před večerním čištěním zubů.  Důležitá je pravidelnost opakování, neboť tou se z otravných povinností stávají příjemné rituály.

Předávejme dětem základy, připravme jim jednodušší dospělost

Jelikož se děti často učí nápodobou, pravda - taky často prostě nutně potřebují to, co dospělí, můžete rituály využít i u nich. Znáte Rakytníkový olej? Při posilování obranyschopnosti člověka patří právě rakytníkový olej k jednomu z neúčinnějších produktů. Je vyroben šetrnou extrakcí CO2, bez přidaného cukru, či barviv s naprosto přírodní barvou i aroma. Je vhodný pro naše nejmenší už od 3 let, a aby se i jim dobře, lehce a pohodlně užíval, vyrábí se v měkkých želatinových tobolkách.

Znáte lidovou moudrost: "Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš"?  U rituálů a pozitivních návyků to platí dvojnásob, nicméně - nikdy není pozdě začít. Děláte to přeci pro sebe!

 

Připraveno ve spolupráci se společností NoventisAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.