Jaké současné technologie oplocení jsou těmi nejoblíbenějšími?

30.7.2023 | autor: Redakce PŽ

Jaké současné technologie oplocení jsou těmi nejoblíbenějšími?

Jen v opravdu drobném množství stavebních možností dnes nemáme opravdu velký výběr technologií a materiálů, které bychom mohli volit. Pochopitelně jsou tak i samotná oplocení oblastí, kde na výběr máme opravdu hodně.

Moderní oplocení dnes totiž může splňovat gigantické množství funkcí od klasické ochrany, přes maximální soukromí až po estetickou funkci. A právě dnes se podíváme na ty nejčastější typy oplocení z každého soudku.

Pro ekonomickou variantu je stále jasná volba

Co se týče samotné varianty, kterou bychom mohli nazvat jako ekonomickou, tak se bavíme o klasickém pletivu. Ploty, které jsou tvořeny pomocí pletiva, jsou sice velice levné, ale jejich využití není vhodné úplně všude. Jak samotné pletivo, tak i plotové sloupky kulaté, nabídnou totiž jenom omezenou ochranu, soukromí i design. Typicky jsou tak ohraničením méně důležitých pozemků jako jsou zahrady, nebo se používají na sportovištích. Finanční úspora je tady ale rozhodně největší ze všech plotových technologií, co zmíníme.

Opravdu velice odolné a kvalitní oplocení

Pokud se posuneme o kousek dál, tak se dostaneme zcela naopak k oplocení, které je tentokrát nejbezpečnější. Jedná se o takzvané svařované panely, které jsou opravdu tou nejefektivnější možností oplocení, co se týče ochrany. Jsou tvořeny z velice pevné a odolné kulatiny a montovány do speciálních sloupků. Jsou ideální k průmyslovým stavbám, protože jsou jen těžko překonatelné, ale nenabídnou zrovna nejpříjemnější design.

Hliníkové ploty vládnou rodinným domům

Pokud je ale na prvním místě zcela naopak design a soukromí, tak jsou moderní hliníkové ploty to nejlepší, co můžete zvolit. Tyto druhy plotů jsou o to dokonalejší, že vám nabídnou ohromné množství designových možností. jejich předností je totiž velice kvalitní ztvárnění rustikálních materiálů, jako jsou různé druhy dřeva nebo kamene. Z toho důvodu tak jsou velice oblíbené právě u rodinných domů. Dokáží zde totiž plnit designový efekt jako žádné jiné. Díky jejich částečnému překrývání lamela po lamele navíc mají tu výhodu, že dokáží nabídnout maximální soukromí.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.