Dražba realit vám umožní získat nemovitost za pakatel

14.9.2016 | autor: Redakce PŽ

Toužíte po novém bydlení a nejste spokojeni s cenovou nabídkou realitních kanceláří? Málokdo si uvědomuje, že existuje alternativní způsob, jak získat vysněnou nemovitost, aniž byste utratili majlant – veřejná dražba.

Není dražba jako aukce

Při pátrání po vhodné nemovitosti se můžete setkat se třemi způsoby jejich prodeje. Tím, který vás pravděpodobně napadne jako první, je přímý prodej, kdy kontaktujete buď původního majitele, nebo využijete služeb realitní kanceláře. Méně využívanými možnostmi jsou pak veřejná dražba a aukce. V druhém případě jde o pouhé vyhledání kupujícího s nejvyšší nabídkou, s nímž pak prodávající klasicky uzavře kupní smlouvu. U dražby získáte vlastnické právo již v okamžiku udělení příklepu a její průběh je upraven zákonem. Všechny metody mají své výhody a nevýhody. My vás teď blíže seznámíme s dražbami, o kterých se všeobecně málo ví.

Štestí přeje odvážným

Veřejné dražby realit mají svá úskalí, která ovšem převyšuje jedna velká výhoda: budete-li mít štěstí, může se vám podařit získat objekt za pouhou polovinu nebo třetinu jeho tržní ceny. Dostanete se tak i k nemovitostem ve výhodných lokacích, na něž by vám jinak nestačily finance. Právě díky tomu, že tento způsob nákupu nemovitostí není masově využívaný, můžete narazit i na nepříliš inzerovanou a velmi výhodnou dražbu. Jedná se také o skvělý způsob levného nákupu chaty či chalupy.

Kdo se bojí, ten prohloupí

K obavám, které lidi často od dražeb odrazují, patří skutečnost, že nemovitost se prodává v takovém stavu, v jakém se zrovna nachází, bez možnosti pozdější reklamace. S tím souvisí také to, že značná část dražeb bývá nedobrovolná, tzn. prodává se nemovitost, jejíž majitel již nemohl splácet hypotéku. Nemusíte se ovšem strachovat, že koupíte zajíce v pytli. Před dražbou se podle zákona pořádají dvě hromadné prohlídky všech zájemců, budete mít tedy příležitost zjistit, v jakém technickém stavu se budova nachází. Navíc, na rozdíl od nabídek realitních kanceláří, je v případě dražeb ke každé nemovitosti přiložen znalecký posudek a list vlastnictví, které vám poskytnou všechny potřebné informace.

Jak se dozvíte o dražbách v Ostravě?

Nejlepší informace o dražbách nemovitostí v severomoravské metropoli a jejím okolí naleznete na stránkách Exekutorského úřadu Ostrava. Porozhlédněte se na jeho portále nebo kontaktujte zaměstnance, kteří vám rádi poradí telefonicky, emailem i prostřednictvím kontaktního formuláře na stránkách. Krom toho vám dá možnost přijít se na jakoukoliv dražbu nezávazně podívat, abyste porozuměli jejímu průběhu. Tak tedy lovu zdar!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.