Zahradní architektura: postavte si pergolu!

24.3.2009 | autor:

Zahradní architektura: postavte si pergolu!

I když se ještě zdá, že zima drží pevně opratě ve svých rukou, nezapomínejme, že první jarní den už odtroubil brzký příchod jara a co nevidět se začnou ze zamrzlé země drát první květinky. Nastane čas opět vytáhnout motyku a hrabě a pustit se do opečovávání zahrady. A přemýšleli jste už někdy o tom, vytvořit ve vaší zahradě kout, kde byste si mohli odpočinout, vytáhnout knihu či pozvat známé na letní večer při vínku? Jistě ano, protože zahrada není jen věčná starost, ale také místo rekreace a odpočinku!

Stavba nějakého toho zahradního přístřešku není nijak závratně náročná ani drahá. Na druhou stranu se ale bez odborné pomoci obejde málokdo. Proto zkuste zvolit střední cestu: poraďte se s odborníkem o umístění a vizáži stavby a poté, co si uděláte jasnou představu, reálně zvažte své možnosti i zručnost a pusťte se do díla.

Základním kritériem a charakteristikou pergoly i zahradního přístřešku je především jeho vzdušnost. Základ tvoří jen minimalistická dřevěná konstrukce a velký prostor je ponechán rostlinám: zdi z popínavých rostlin, z růží a v létě plné květů vypadají zkrátka nádherně. Jako materiál se ke stavbě pergoly používá většinou dřevo, které je vyzdvihováno jako ryze přírodní materiál a tudíž ke stavbě objektu, který má být zcela přirozeně zasazen do přírody, nejvhodnější. S domem pak přístřešek spojuje malinký chodníček, který přispívá ke kouzlu onoho místa.

Pergola je vhodným místem rodinných oslav a příjemně strávených letních večerů s přáteli. Její výhodou je to, že člověk je takříkajíc venku i není, nevýhodou pak to, že se zde nedají trávit deštivé dny. Přesto pokud se rozhodnete ke stavbě pergoly, jistě nebudete litovat: brzy objevíte její kouzlo!Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.