Založit si zahrádku s odbornou pomocí? Proč ne!

27.4.2009 | autor:

Založit si zahrádku s odbornou pomocí? Proč ne!

Už dlouho sníte o rodinném domečku s velkou zahradou? Proč si svůj sen nevyplnit? Jistě máte svou zeleň okolo domu naplánovanou od branky do posledního kamínku. Nebo ještě pořád tápete? Ať je tomu tak či onak, nechat si poradit od odborníků a konzultovat s nimi vaše představy o budoucí zahrádce není vůbec na škodu. Inspirujte se u profesionálů.

Nechte se ovlivnit

Většina lidí má na zahradu několik prostých požadavků. Aby byla: účelná, příjemná pro posezení s přáteli, skýtala soukromí a nebyla náročná finančně ani na údržbu. Tyto požadavky jsou lehko pochopitelné. Lidé dojíždějící za prací, jejich děti do škol, nemají mnoho času, který by věnovali péči o zahradu. Představy většiny lidí se tak prý upínají k jehličnanům – pokud možno neopadavým. Po odborné konzultaci se ale jejich představy mění. Když poznají možnosti těch několika metrů čtverečních, které vlastní v okolí svého domu, jsou ochotnější ztratit pár hodin na zahradě, pokud to přinese kýžené ovoce.

Dobrá rada nad zlato

Odborník vás poučí o možnostech živých plotů, trávníků, užitkových zahrad, ale třeba i o mobilní zeleni či květinové louce. Dozvíte se o tom, jak pracovat se zakomponováním vody, cestiček, schodů a dalšího stavebního příslušenství do prostor zahrady. Měli byste si tak sami ujasnit, jestli na založení zahrady stačíte sami, nebo jestli využijete služeb expertů.

To, že obor zahradní architektury bude do budoucna velice žádaným, potvrzuje stále narůstající poptávka po odborné pomoci. Zákazníci i profesionálové jsou přitom spokojeni. Zahrady vypadají pěkně, jsou plně funkční i maximálně využité a do půdy jsou zasazené jen takové rostliny, kterým se tam daří.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.