Kdy si sjednat cestovní pojištění?

28.2.2017 | autor: Redakce PŽ

Cestovní pojištění je dnes jednou z pojistek, které jsou sice dobrovolné, ale jsou i velmi prospěšné. Určené jsou na situace, kdy cestujeme do zahraničí a hledáme ochranu, která by byla spojena například s naším zdravím, stejně jako by byla spojena třeba s našimi zavazadly a jiným majetkem, nebo by byla spojena i s naší odpovědností. Tak můžeme shrnout základní charakteristiku této pojistky. Podívejme se ale také na to, kdy je dobré si ji sjednat.

Přečtěte si také: Proč si porovnat cestovní pojištění online?

Ideálně před každou cestou mimo naši zemi

Zatímco u nás platí například zákonné zdravotní pojištění, v zahraničí už tak dobrou ochranu mít nemusíme. Pokud nechcete riskovat to, že řadu zákroků budete muset hradit sami, je dobré cestovní pojištění mít. Stejně tak se hodí právě ve chvíli, kdy chcete mít jistoty spojené s tím, že bude ochráněna i řada dalších oblastí vašeho života. Proto doporučujeme mít pojištění na cesty sjednané, kdykoliv jenom míříte za naše hranice. Pamatujte, že je jedno, do jaké jedete země, i to, zda tam jedete jenom na pár hodin. Stát se totiž může skutečně cokoliv, a tak je dobré na to být připraven.

Přečtěte si také: Chyby, díky kterým se cestování prodraží

Kdy cestovní pojištění sjednat? Ještě před odjezdem

Nezapomínejme také na konkrétní časový úsek, který je spojený s tím, kdy je správné mít cestovní pojištění sjednáno. Zde je důležitý jeden hlavní fakt. Ten souvisí s tím, že danou pojistnou ochranu bystě měli mít sjednánu ještě před tím, než opustíte naši zemi. Jedině tak začne platit od chvíle, kdy byla sjednána a tedy i od první chvíle, kdy překročíte hranice. Pokud si ji sjednáte až za hranicemi, je to poměrně velký problém. A to z toho důvodu, že nezačne platit okamžitě, ale až za několik dní. Tím důvodem je to, aby pojišťovna eliminovala účelové sjednávání, a to až ve chvíli, kdy se něco stane. I toto je dobré mít na paměti a rozhodně na tento důležitý fakt nezapomínat.

Pokud chcete sehnat to nejlevnější cestovní pojištění, využijte srovnávače Porovnej24.cz.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.