JazzFest Brno 2009

14.4.2009 | autor:

JazzFest Brno 2009

Chcete zažít večer plný chytlavé hudby, jazzových melodií a zábavy? Posedět s přáteli nad sklenkou vína při melodiích klasického jazzu nebo rozpálit parket na svou oblíbenou hudbu a pořádně si zatančit? Pokud alespoň na jednu z výše položených otázek odpovíte ano, potom vězte, že právě nadešel váš čas. Brno bude totiž v době od 20. dubna do 30. dubna hostit festival JAZZFEST a fanoušci jazzu tentokrát opravdu mají z čeho vybírat.

Brno v rytmu jazzu

"Nebývalý zájem účinkujících i snaha organizátorů o další oživení klubové scény v městě Brně mají za následek rozšíření festivalu na celých jedenáct dní protkaných velkými hudebními událostmi a vyplněných tím nejlepším z domácího, evropského i zámořského jazzu. Úvod obstará klubová série v nejznámějších brněnských jazzových útočištích. Jak Metro music bar, tak bar u Kouřícího králíka nebo Stará pekárna nabídnou vynikající představitele evropského jazzu mezi 20. a 23. dubnem. Hlavní koncertní série nás mezi 23. a 30. dubnem provede pestrou škálou brněnských koncertních sálů včetně Semilassa, Divadla Husa na provázku či pro JazzFest nového Bobycentra." To hlasájí oficiální stránky Jazzfestu Brno.

Hvězda z Ameriky

Mezi nejočekávanější hudební události JazzFestu patří rozhodně vystoupení americké zpěvačky Karrin Allyson, která si vysloužila světovou proslulost svou nahrávkou Imagina: Songs of Brasil. Těšit se můžeme i na vystoupení oblíbené domácí kapely B Side Band nebo americko-českou sestavu trumpetistky Ingrid Jensen, saxofonosty Chrise Cheeka s českou dvojkou Beáty Hlavenkové a Jaromíra Honzáka. Chybět nebudou ani jména jako Grzegorz Karnas, Grazyna Augusczyk, Peter Lipa, Matěj Benko, Ondrej Krajňák, Radovan Tariška, Elizabeth Lohninger a další.

Více se dozvíte na oficiálních stránkách jazzFestu Brno: www.jazzfestbrno.czAutor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.