Last.fm

23.4.2009 | autor:

Last.fm

Internetový hudební portál Last.fm patří, zvláště ve světě internetové hudby, k obdivuhodným novinkám. Převratný internetový vynález spadající pod hlavičku takzvaného inovátorského webu 2.0, poskytuje svým uživatelům veškerý hudební komfort: od možnosti stahovat hudbu i videoklipy až po individuální nastavení preferencí poslechu.

Společný prostor

Web 2.0
se někdy označuje za další vývojovou fázi webu, dále také za "sociální web". To proto, že do sítě svých vztahů daleko více než jiná média vtahuje své uživatele a nechává jim mimořádný prostor k vytváření vlastního světa. Stejně tak si zakládá na globalizaci, dostupnosti informací či datové rychlosti. Uživatel zaregistrovaný v některém z portálů fungujících na bázi webu 2.0 je důležitý hned z několika důvodů. Především svými prioritami dává tvář internetové stránce, a tak se stará o to, aby takříkajíc "šla s dobou", dále přispívá k oblibě stránky a především působí jako skrytý nosič reklamy. Je to nezanedbatelný aspekt těchto webů. Pokud většina lidí bude poslouchat například Karla Gotta, povede to k tomu, že ostatní si řeknou: "Hm, ten Karel Gott musí být ale třída, že ho tu všichni poslouchají," začnou ho poslouchat také a hned jdou žebříčky i mistrovy finance nahoru.

Last.fm

Hudební web last.fm je pak z celé skupiny webu 2.0 asi nejinteraktivnější. Uživatel si zde může od vytvoření osobního profilu, vlastní knihovny a oblíbených skladeb nastavit i rádio, které mu vyhovuje. Stačí zadat jednu oblíbenou skupinu či píseň a portál vám sám vygeneruje podobné skladby. Těch je opravdová spousta a tak se zdá, že uživatel může poslouchat do nekonečna... Last.fm je zkrátka opravdovým zázrakem a inovátorským počinem, který spojuje hudbu celého světa s dostupností internetu.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.