MIG 21: křest CD

12.4.2009 | autor:

MIG 21: křest CD

Zatím nejnovější CD taneční a pěvecké skupiny MIG 21, které dostalo název „MIG 21 & LELEK Orchestra Live“, představuje nejpopulárnější skladby této skupiny v netradiční úpravě. Jedná se o záznam výjimečného koncertu MIGu 21 s třicetičlenným LELEK Orchestra z festivalu v Berouně, který proběhl koncem září minulého roku. Zachycuje unikátní atmosféru i netradiční pojetí open air koncertu.

Kapela MIG 21 patří mezi nejoblíbenější kapely české hudební scény. Mezi její členy patří Pavel Hrdlička, Jan Hladík, Tomáš Polák a Tomáš Kurfürst. Nejznámější je ovšem zpěvák a herec Jiří Macháček, který podstatně udává tón a směřování skupiny. Skládá texty, které jsou známé svou poetičností a zajišťuje i mediální obraz skupiny.

Kultovní hity v netradičním podání

Deska MIG 21 & LELEK Orchestra Live nabízí největší migovské hity jako Tančím, Malotraktorem nebo Krásné je žít. V kontextu netradiční úpravy ojedinělého open air koncertu, který není pro MIG 21 ničím charakteristickým a který proběhl v historii této kapely pouze dvakrát (jeden právě v Berouně, druhý v sále pražské Lucerny), je album prostředkem, jak získat netradiční náhled na známé dílo pražské kapely.

Brzký křest nového alba

V roce 2001 vydala skupina své první album "Snadné je žít", o rok později následovalo album "Udělalo se nám jasno" a v roce 2004 vyšla jejich doposud poslední deska s názvem "Pop pop pop". Plánované vydání desky „MIG 21 & LELEK Orchestra Live“ je jedinečným počinem a jeho křest, který je naplánován na 22. dubna do pražského Lucerna Music Baru, je veřejností netrpělivě očekáván.

 Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.