Mladá punkrocková princezna Avril Lavigne a její nejnovější album Goodbye Lullaby

12.5.2011 | autor: Redakce PŽ

Mladá punkrocková princezna Avril Lavigne a její nejnovější album Goodbye LullabyPunkrockové princezně Avril Lavigne vychází po čtyřech letech nové album s pořadovým číslem čtyři. Už jen jeho název Goodbye Lullaby (v překladu "ukolébavka na rozloučenou") slibuje starší a vyspělejší Avril. Opravdu je to tak? Pojďme se o tom přesvědčit v této recenzi.

Trochu historie z kariéry Avril Lavigne

Mladičká zpěvačka Avril Lavigne vtrhla před několika lety do našich rádií jako vítr, „out" byl ten, kdo ji neposlouchal. Její chytlavé hity plné mladistvého elánu Sk8er Boi či Complicated jsou dodnes jedny z nejhranějších.
Po albu Let Go, obsahující tyto skladby, jí vyšlo další s názvem Under my skin, které tak úspěšné jako jeho předchůdce nebylo, ale udělalo z mladišké zpěvačky Avril popovou stálici. Následovala deska třetí The best damn thing nabízející hit Girlfriend. Tento singl byl ucházející, avšak celá deska celkově za moc nestála. Od Avril se čekalo více.

To ovšem naprosto mění novinka s názvem Goodbye Lullaby. CD se čtrnácti písněmi včetně prvního singlu What The Hell. Tato píseň je jediná zastupující na tomto albu tu „starou" zpěvačku. Jinak se totiž setkáváme s novou, vyspělejší mladou ženou.

Avril Lavigne a její změna stylu v albu Goodbye Lullaby

Její nový hudební styl jde kroky pomalými, tak jak je to u skladeb Smile, Push a dalších. Rozhodně to není na škodu, dobře se poslouchají a uslyšíte, jaký pokrok mladá zpěvačka za ta čtyři léta od svého debutu vlastně udělala.
Určitě jste minulý rok viděli film Alenka v říši divů od Tima Burtona, kde zazněla píseň Alice. A právě tu nazpívala také Avril Lavigne a můžete ji vidět v playlistu (seznamu skladeb) dokonce v rozšířeném vydání.

ORTEL:
Na nové album Avril Lavigne Goodbye Lullaby jsem se těšil, a ne nadarmo! Z malé punkrockové princezny se stala dospělá mladá dáma a dává to najevo tím nejlepším způsobem: svou hudbou. Album Goodbye Lullaby je nejlepší album od dob alba Let Go, jen tak dál, Avril!

 

František Bůžek (více o něm zde)

 

 

 Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.