Největší hity Abby zazní v Praze

31.1.2009 | autor:

Největší hity Abby zazní v Praze

Mezi nejočekávanější hudební události počátku roku patří nepochybně „návrat ABBY“. Lesklé kostýmy, kterými se v době slávy ABBA pyšnila, na pódiu slavná čtyřka a kolem dokola zní ty největší hity jako Dancing Queen, Fernando či Mamma mia. Že by byla opravdu ABBA zpět? Ale kdepak. Je to jen její věrná kopie, Original ABBA band, jak si říkají. Své umění předvedou divákům již v polovině února v Praze a v Ostravě.

Překonají originál?

Original ABBA band, neboli skupina Waterloo, přivádí fanoušky slavné švédské čtyřky k úžasu. Málem by uvěřili, že před nimi stojí skutečná ABBA! Plakáty všude kolem hlásají: The ABBA Show. Co si ale pod takovouto podívanou  představit?

Skupina Warerloo se opravdu skládá z lidí, kteří mají silný vztah ke kvartetu jménem ABBA. Talentovaný stockholmský saxofonista Ulf Andersson započal svoji spolupráci s touto skupinou na počátku sedmdesátých let. Právě z jeho dílny pochází saxofonový doprovod písně I do, I do, I do.  Kytaristce Janne Schaffer nabídli Björn a Benny spolupráci také počátkem sedmdesátých let. Celkem s nimi nahrála přes sto písní, mezi nimi například Waterloo, SOS či Thank you for music.

Skutečná ABBA

Samotná ABBA a název této skupiny vznikla složením počátečních písmen jednotlivých umělců. Dnes již kultovní skupina nastartovala svoji kariéru v polovině sedmdesátých let právě písní Waterloo, ale již v roce 1982 se rozpadla. A důvod? Vzájemná neshoda v navázaných intimních vztazích mezi oběma z dvojic. 

Proto kdo má tuto skupinu nebo styl její hudby rád, neměl by se nechat odradit zprostředkovaným zážitkem. I vystoupení neoriginální ABBY v podání skupiny Waterloo může být velkou událostí, která vám v paměti vydrží dlouho.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: roman Neregistrovaný | 2010-05-10 11:30:33
Náhodou jsem narazil na tento článek a zarazila mě část o "kytaristce" Janne Schaffer. Je to totiž kytarista, muž a myslím si, že když už je potřeba něco psát, fakta by měla být zachována a ověřena. Dekuji
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.