Strážci: letošní tahák kin

5.4.2009 | autor:

Představte si svět osmdesátých let na pokraji nukleární války mezi USA a Ruskem. Představte si svět plný zločinu a touhy po moci. Ani bývalí strážcové, které si americký režim tolik hýčkal, na tom nemohou nic změnit. Z ústraní se ale vynoří spolu se zprávou vraždy bývalého superhrdiny Komedianta. Kdo a proč usiluje bývalým parťákům o život?

Podle odborníků i fanoušků patří příběh Strážců k nejlepším komiksům všech dob. Jeho autor, britská legenda grafického románu Alan Moore, se však k filmovým adaptacím svých románů staví víc než vlažně. U posledně natočeného filmu V jako Vendeta se dokonce nechal vyškrtnout z titulků a vzdal se nároku na autorský honorář. Proč? Stěžuje si, že z jeho děl mizí provokativní náboj a příběh vyznívá "rozplizle".

Nejlepší film?

Dílo s podtitulem „Kdo bude hlídat hlídače?", sloganem převzatým od George Orwella, uchvacuje věrohodným vytvořením i vylíčením alternativní historické reality a přestože bylo od počátku považováno za nefilmovatelné, režisér Zack Snyder se obtížného úkolu zhostil velice dobře. Především propracovaným scénářem kniha neztratila nic ze svého kouzla, i když mnohdy pro nezasvěcené diváky může spletitý, románově strukturovaný příběh o zestárlých superhrdinech, představovat problém. Komiksový ráz pak filmu zajišťují zpomalené sekvence a scény nadsazeného komiksového násilí.

Příběh strážců je víc než čímkoli jiným znám propracovanou psychologickou výstavbou textu, neočekávanými zvraty a působivým vylíčením apokalyptické atmosféry. Filmoví kritici s napětím očekávají jeden z nejlepších filmů roku 2009.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.