Profesionální řezání plechů různých velikostí zajistí laser i vodní paprsek

24.5.2017 | autor: Redakce PŽ

Profesionální řezání plechů různých velikostí zajistí laser i vodní paprsek

Při výrobě průmyslových dílů a stavebních materiálů z plechu profesionálním způsobem si rozhodně nevystačíte s obyčejným kutilským nářadím – pilkou apod. Zejména při jejich řezání. K tomu je zapotřebí špičková technika. Jedině tak docílíte toho, že řezy budou rovné a čisté, bez jakýchkoliv vroubků. Na řezání plechů se v současné době nejvíce hodí speciální laserové přístroje, další efektivní metodou je pak použití vodního paprsku.

Řezání laserem

Systémy pro řezání laserem, které v tuzemsku firmám nabízí renomovaná společnost Bystronic, jsou vysoce účinné a rychlé. Na plechových materiálech při činnosti nevznikají žádné viditelné stopy.

Existují dvě základní varianty systémů. První jsou vláknové lasery. Paprsek v nich vzniká v aktivním vláknu. Tato metoda je využitelná zejména při oddělování velmi tenkých plechů, kdy je zapotřebí maximální přesnosti. Druhý systém pak používá CO2 laseru, paprsek zde tudíž vzniká pomocí plynu.

Speciální variantou je 3D laserové řezání, které je vůbec nejmodernějším systémem od společnosti Bystronic.

Vodní paprsek

Řezání pomocí vodního paprsku je velmi oblíbenou metodou v mnoha odvětvích průmyslu. Hodí se totiž ke zpracování plechů, ale i dalších materiálů. Systém používá vysokotlaké čerpadlo, díky němuž dochází ke stlačení vody do malé trysky, čímž vzniká vysoký tlak. Velkou předností tohoto způsobu řezání je fakt, že při něm nedochází k víření prachových částic.

Společnost Bystronic má ve svém oboru bohaté zkušenosti a jejích systémů využívá celá řada nadnárodních firem. Centrálu má ve Švýcarsku, její prodejny a servisy se však nacházejí po celém světě. Kromě laserů pro řezání plechů prodává rovněž zařízení, které umožňuje vyrábět ohraňovací lisy. Ty vznikají ohýbáním plochých obrobků z plechu.



Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.