Dálkový ovladač (nejen) pro seniory

14.10.2010 | autor: Redakce PŽ

Dálkový ovladač (nejen) pro seniory V dnešním článku si představíme vysoce zajímavý dálkový ovladač HandleEasy 321rc. Společně se podíváme na jeho největší výhody a zjistíme proč ho lze pokládat za neocenitelnou pomůcku pro seniory. Nechybí ani stručný návod věnovaný problematice naprogramování tlačítek a řada dalších informací.

Patříte-li rovněž k těm jedincům, kterým na stole neustále překážejí minimálně dva až tři dálkové ovladače s množstvím tlačítek, dost možná jste už někdy zatoužili po něčem univerzálnějším a současně méně složitém. Ne každý si totiž dokáže zapamatovat všechny myslitelné funkce byť jen jediného ovladače, stejně jako občas bývá složité rozpomenout se, kde přesně je schovaný uživatelský manuál. Snadno se tak může stát, že neúmyslně změníte např. nastavení televizoru a následně se vám ani při nejlepší vůli nedaří uvést vše zpět do původního stavu. Sledujete-li zrovna svůj oblíbený film, zamrzí taková nepříjemnost ještě víc - přičemž si troufám tvrdit, že drtivé většině z nás se už minimálně jednou za život přihodila.

Jednoduchý ovladač HandleEasy 321rc


Zkrátka - ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása. V případě dálkového ovladače HandleEasy 321rc pak toto rčení platí dvojnásob. Ostatně, zamyslete se teď krátce společně se mnou. Jaká tlačítka na svých dálkových ovladačích používáte asi tak nejčastěji? Pravděpodobně stejně jako já dospějete závěru, že prim jednoznačně hraje přepínání programů + ovládání hlasitosti zvuku. Co se volby programu týče, někomu jistě připadá praktičtější rychlé přepínání s pomocí čísel, než postupné „dvoutlačítkové listování" celou nabídkou. Tuto numerickou variantu jsem dřív preferoval také. Máte-li však díky kabelové televizi či satelitnímu přijímači k dispozici hned několik desítek tématických kanálů, začíná být nepoměrně složitější se v nich zorientovat (respektive udržet si přehled o tom pod kterým vlastně číslem je jaký program uložen).

Ovladač HandleEasy 321rc tedy disponuje jen dvojicí tlačítek pro postupné přepínání (listování) programů, dvojicí tlačítek pro ubrání/přidání hlasitosti a pochopitelně i nezbytným zapnutím/vypnutím.  Individuální zmínku si zaslouží tlačítko AV se kterým si dle mých zkušeností někteří uživatelé příliš nevědí rady a jehož přítomnost zrovna na tomto ovládači bude nejspíš mnohým připadat jako větší či menší zbytečnost. Jde však jen o úhel pohledu, neboť jiní uživatelé zase AV nepochybně označí za veskrze užitečnou věc.

Pro pokračování článku klikněte zde.



Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: Petra Neregistrovaný | 2010-10-14 16:13:51
Hele nadupanče. Já náhodou takový ovladač mám. Teda né úplně takový ale hodně podobný. Tlačítek tam má o něco víc a celkem jsem si zvykla. Stejně člověk nepoužívá víc. Teletext a tyhle krávoviny jsou stejně pasé, když je internet.
Hodnocení: 2
Vložil: nadupany Neregistrovaný | 2010-10-14 15:02:14
Tomu říkám ovladač nadupaný plný funkcí :-D, to pochopí snad i batole. I když ovladač pro vypnutí a zapnutí s jedním tlačítkem by byl dokonalejší :).
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.