Vybíráme webovou kameru

26.1.2009 | autor:

Vybíráme webovou kameru

Máte přátele nebo rodinu v zahraničí a je vám líto, že se s nimi nevídáte tak často? Nebo naopak odjíždíte vy na delší dobu do vzdálené destinace? Uvažujete, jak zůstat v kontaktu se svými blízkými a zároveň neutratit tisíce za telefon? A co takhle pomoci si novými technickými vymoženostmi, které nám nabízí moderní doba? Stačí vám připojení k internetu a zázrak jménem webová kamera a můžete si povídat s kýmkoli kdekoli na světě skoro jako byste seděli u jednoho stolu!

Proč si webovou kameru pořizovat

Pořídit si webovou kameru k internetovým hovorům je dnes skoro nutností. Kamera tak dává nový rozměr klasickému telefonování, kde na druhý konec telefonního sluchátka prostě nedohlédnete. S webkamerou můžete přenášet nejen zvuk, ale i obraz. Dodává tak šmrnc i klasickému chatování, které obohacuje i o nonverbální komunikaci formou obrazového přenosu. A co k tomu potřebujete? Kromě kamery vám stačí  počítač s připojením k internetu a některý z programů na přenášení audiovizuálního volání – například Skype nebo Windows Messenger. Ty jednoduše stáhnete a nainstalujete.

Čím se řídit při výběru kamery?

Na trhu u nás existuje obrovské množství webových kamer známých i méně známých výrobců. Kamery zakoupíte v jakékoli prodejně s elektrem nebo ve specializované sekci hypermarketů. Při výběru si všímejte poměru kvality, ceny a funkcí, které daný přístroj nabízí. Webové kamery nejsou nákladnou záležitostí, právě naopak. Velmi kvalitní exempláře seženete již okolo pěti set korun, sofistikovanější kamery logicky vyjdou dráž, až na několik tisíc. Obecně se však dá říct, že i kousky z levnější cenové sekce přenášejí poměrně kvalitní barevný obraz a pro normálního uživatele bez specifických nároků splní svou funkci bez problémů.

Funkce

V obchodech si můžete vybrat mezi kamerou se zabudovaným mikrofonem nebo bez něj. Důležitým parametrem každého exempláře je pak barevné rozlišení. Asi nejčastější rozlišení webkamer je 352x288 a 640x480 (pixelů). Logicky si můžete odvodit, že kamery s vyšším rozlišením přinášejí kvalitnější obraz a vyšší tok dat.

Design

Důležitým aspektem je také design kamery. Nejčastější formou je jakési kulaté „očko“ v různých barevných kombinacích, a to nejčastěji ve formě modré, černé nebo šedé barvy. Obecně platí, že čím dražší kamera, tím propracovanější design.

Pokud jste se rozhodli kameru si pořídit, ale v konkrétní nabídce výrobků si nedokážete pořádně zorientovat, poraďte se s prodavačem. V každé elektro prodejně by měli být schopní vám odpovědět a poradit.

 Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.