Recenze a trailery k seriálům


    Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /data/web/virtuals/21426/virtual/www/inc/movies/submask_serial_list.inc on line 57

    Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /data/web/virtuals/21426/virtual/www/inc/movies/submask_serial_list.inc on line 69

    Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /data/web/virtuals/21426/virtual/www/inc/movies/submask_serial_list.inc on line 81

Simpsonovi

15.2.2010 | autor:

Simpsonovi

Simpsonovi - dnes již kultovní seriál, na jehož motivy jsou vytvářena další díla amerických scénáristů, představoval ve své době obrovskou novinku. Také proto se Simpsonovým dostalo vysoké popularity téměř ve všech zemích světa. Ostatně, příběhy bláznivého Homera, úzkostlivé Marge a jejich nezbedných dětí se i dnes těší velké oblibě. Patříte také vy k fanouškům springfieldské rodinky?

Že americký kultovní sitcom Simposonovi není žádnou novinkou, o tom není pochyb. Věděli jste ale, že animované příběhy rodinky ze Springfieldu jsou skoro stejně staré jako demokracie v České republice? Je to tak! První díl populární kreslené série byl odvysílán americkou stanicí Fox dne 17. prosince 1989. Diváci zastihnou legendární rodinku při přípravě na Vánoce, které se samozřejmě v malém městečku neobejdou bez pořádného vzrušení. A na koho se můžeme těšit?

Simpsonovic famílie

V první sérii se mají diváci možnost seznámit s postavami, jejichž životní peripetie je budou provázet po několik dalších let. Přitloustlého a přízemního Homera mnozí považují za zkrachovalce, jiní zase za génia. Se svou tolerantní ženou Marge mají dvě děti, přičemž tichá a přemýšlivá Lisa žije ve stínu staršího gaunerského bratra Barta. Pětici doplňuje batole Maggie, které se postará o nejednu peripetii. Kromě ústřední pětice se setkáváme se spoustou dalších postav – v supermarketu můžeme potkat indického Apua, ve škole smolaře Milhouse, v domově důchodců skeptického dědu Simpsona. Na Homerovy nervy mnohokrát zahraje vždy pozitivně naladěný soused Ned Flanders, pro něhož víra znamená celý život. Sobecký a zákeřný pan Burns není v městečku příliš oblíbený, u diváků má však své skalní příznivce.

Modré vlasy Marge a Homer s plechovkou piva

Za léta své existence si Simpsonovi vytvořili spoustu stereotypních situací a tradic. Desetiletého Barta málokdy zastihneme bez skateboardu, roční Maggie se zase na obrazovce neobjeví bez nezbytného dudlíku. Homerova klasická poloha je na pohovce s plechovkou piva a nikoho nepřekvapí, že osmiletá Lisa dává mravokárné rady mnohdy o desítky let starším obyvatelům městečka. Homerovy výchovné metody jsou přitom stejně proslavené jako Bartův smích nebo Margin účes.

Seriál provázejí také mnohé otazníky. Časté jsou například dohady, zda Maggie někdy promluví či zda Milhouse není náhodou homosexuál.

Hvězdní hosté Simpsonových

V rámci desítek epizod seriálu Simpsonovi se můžeme setkat s celou plejádou známých osobností, samozřejmě kreslené verzi. Populární a hvězdní hosté se však čas od času nevyhnou nějaké té parodii, na níž je ostatně celý seriál založen. Známé osobnosti tak divák zastihne ve vtipných až kuriózních situacích. Obyvatelé Springfieldu se během let setkávají s bývalým americkým prezidentem Billem Clintonem, uznávanou herečkou Meryl Streep, zpěvákem Mickem Jaggerem, americkým boybandem N´Sync v čele s Justinem Timberlakem či proslaveným spisovatelem hororových povídek Stephenem Kingem.

Simpsonovi ve filmu

O oblíbenosti seriálu Simpsonovi svědčí také fakt, že se v roce 2007 dočkal filmové adaptace. Čím si tedy legendární seriál získal srdce milionů diváků po celé planetě? Zejména tím, že peripetie rodinky Simpsonových nejsou nepodobné trablům mnoha dalších domácností. Problémy jsou však podány vtipnou formou, parodují mnohé situace a narážejí na aktuální témata. Každá epizoda tak do obýváku diváka přinese notnou dávku humoru, která potěší a neurazí.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.