Jak nakupovat domácí kino

24.6.2014 | autor: Redakce PŽ

Jak nakupovat domácí kino

Pokud se chystáte kupovat domácí kino, vsaďte raději na kvalitu než kvantitu v podobě super akce. Ne všechny levné výrobky (ano, existují i ​​kvalitní věci za malý peníz) jsou kvalitní. A řekněme si pravdu, domácí kino není jen taková jednodenní záležitost. Očekáváme od něj, že nám pár let poslouží. V následujících řádcích najdete pár rad, jak by správné domácí kino mělo vypadat.

Není to všechno jen o technických parametrech, ale například i o designu. Před pár lety přišla do módy přirozenost a spjatost s přírodou v každém směru. A to se týká i domácích kin. My nic proti domácímu kinu v barvě dřeva nemáme, avšak ve většině případů tyto reprosoustavy vypadají v prodejně úplně jinak, a až doma zjistíme, že se vám tam nehodí. Právě proto je důležité si předem pořádně promyslet, jaký design si zvolíte. Pokud nepatříte k designovým guru nebo se vám prostě nechce přemýšlet nad vhodností či nevhodností jednotlivých barev, vsaďte na klasickou černou. Tou nikdy nic nezkazíte.

Kam s ním?

Další otázkou, která je skutečně na místě, je: Kam s ním? Reproduktory můžete položit na zem, pověsit na zeď či postavit na stojan. Je to jen na vás a na tom, jak máte zařízenou domácnost. Na stole v pracovně vám přece bude reproduktor překážet, ale ze stojanů je rádi shazují děti. Ne že by to dělali naschvál, ale znáte to...V rámci hry se podaří kdeco.

Nedejte se oklamat

V první řadě se nedejte oklamat chvástavými řečmi výrobců. Je jasné, že i ten největší nedostatek popíšou jako největší plus. Například bychom si mohli uvést malé reprosoustavy s rozměrem reproduktorů ani ne 3", přičemž prodejci pyšně prohlašují, že hrají už od 30 Hz. Problémem je právě fyzika. Na to, aby něco mohlo hrát už od 30 Hz, potřebujete mít membránu alespoň o průměru 10" (v našem případě jsou to 3"), což je prakticky nemožné. Reproduktory s takovými malými rozměry a také výkonem jsou vhodné tak k počítači, avšak v případě sledování celovečerního filmu či poslechu hudby spokojeni nebudete. To už rovnou stačí investovat jen do sluchátek.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.