Vánoční dárek nemusí být věcný, potěší i zážitek

21.12.2010 | autor:

Vánoční dárek nemusí být věcný, potěší i zážitek

Každoroční předvánoční martyrium zpravidla kulminuje několik dní před Štědrým dnem, kdy se zoufale prodíráme k prasknutí narvanými obchodními centry a snažíme se na poslední chvíli splašit nějakou tu drobnost, o kterou si k Ježíškovi napsal některý z členů rodiny. Často však naše snahy končí tak, že místo ideálního dárku, kterým jsme dotyčného chtěli potěšit, vezmeme za vděk méně dokonalou alternativou na pultě jednoho z prvních obchodů, kam namíříme. Jde to i na poslední chvíli řešit jinak?

Místo praktičnosti zážitek


Ano, stačí vyměnit klasické uvažování, že vánoční dárek by měl být věcný, praktický a pokud možno co nejvíce užitečný, a otevřít obzory novému fenoménu: zážitkovým dárkům. Zážitkové dárky zahřejí u srdce stokrát více, než tolik potřebný mixér do kuchyně.

Z vlastní zkušenosti, stejně jako ze zkušeností okolí, mám vypozorováno, že i když si některý z členů rodiny řekl o papiňák, tu a tu kolínskou či sadu na leštění oken, z ryze praktického dárku rozhodně neměl radost ani obdarovaný, ani samotný dárce. Věcná nutnost se sice v domácnosti rozhodně neztratila, ale jiskřičky v očích a upřímné překvapení korunované úsměvem při rozbalování holt nebyly k vidění.


Radost na Vánoce především

A jak má pak člověk mít radost z věnování dárku, který sám o sobě nepřinese nadšenou reakci? Jako vtipné, nevšední a účinné řešení se mi osvědčily různé zážitkové dárky, které kolikrát vůbec nejsou tak finančně nákladné, jak se reklamy v televizi a na internetu tváří. „Místo klasických předmětů jako ponožky či parfém kupuji již druhým rokem dárky, které přinesou mým známým nejen užitek, ale i skvělý zážitek. Doporučuji například různé druhy masáží a kosmetických procedur, které uleví od bolestí a navíc nádherně zklidní,“ prozrazuje své tipy na originální vánoční překvapení studentka Bára z Vyškova u Brna.


Dárkové poukazy nejen na masáže

Rozhodně neplatí známá teze, že různými zážitky lze obdarovat jen ženskou část příbuzenstva. Jistě, na čokoládovou masáž asi nepoženete strýčka z druhého kolene, ale například výletem do pivních lázní byste si u něj vysloužili několik plusových bodů. Dárky navíc nemusíte kupovat jen ve wellness a kosmetických centrech po okolí, ale i pohodlně na internetu. Různé firmy a agentury, které se zabývají zprostředkováním zážitkových poukazů, tak nabízejí kromě klasických odpočinkových procedur také hodiny ve fitness centru, které oceníte po svátečním hodování, změnu image, odpoledne plné zábavy strávené například na motokárách nebo paintballu.

Výjimkou nejsou také tématické večery spojené s degustací vín nebo hraním pokeru. Pravdou však je, že zatímco voňavé wellness procedury dnes seženete prakticky za hubičku, musíte při koupi výše zmíněných originálních zážitků sáhnout poněkud hlouběji do kapsy.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.