Jak si pořídit ten nejlepší pánský oblek

16.4.2016 | autor: Redakce PŽ

Jak si pořídit ten nejlepší pánský oblek

Pokud si někdo myslí, že pánským oblekům se móda vyhýbá, je na velikém omylu. Jen zkuste vyrazit do společnosti ve 20 let starém obleku skládajícím se z vytahaného saka a širokých kalhot. Okolí si vás opravdu všimne, ale jinak, než byste si představovali.

Aby k takovému faux-pas nedocházelo, je třeba si čas od času pořídit oblek nový. Jenže výběr toho správného modelu nemusí být úplně jednoduchý. Proto se pojďme podívat, co zvolit, abyste zbytečně neutráceli a současně vypadali dobře.

Než vyrazíte na nákup

Ještě před vstupem do obchodu by vám mělo být jasné využití nového obleku. Podle toho totiž zvolíte nejen jeho střih, ale především materiál. A vždy mějte na paměti, že i model zakoupený v běžné obchodní síti musí sednout. V salonech vám sice připraví oblek přesně podle vaší postavy, ale to si připlatíte. Když vám ale úplně nepadne nějaký konfekční kousek, klidně si ho také nechte poupravit. Vyjde to levněji a vy se budete cítit lépe.

Šedá sice letí, ale nehodí se všude

Nemusíte být žádnými módními guru, abyste si nevšimli, že již nějakou dobu se na módním vrcholu drží obleky v šedivých tónech. Dokonce nikde není psáno, že se nutně musí držet jedné barvy. Perfektně vypadají různé kombinace odstínů, ovšem mezi ty nejoblíbenější a nejvíce trendy patří obleky se vzorem.

Určitým problémem se může stát ten fakt, že šedý oblek není možné nosit všude. Etiketa totiž říká, že čím je akce formálnější, tím tmavší oblek byste měli mít. Pak se vyplatí vlastnit i oblek v tmavší modré barvě, který vhodně zkombinovaný s kravatou, pánskou košilí nebo kapesníčkem najde uplatnění i na těch honosnějších akcích.

Černá klasika je vhodná na formální akce

Černé obleky patří již po několik let mezi absolutní klasiku, a pokud máte pozvánku na svatbu nebo jinou velmi významnou událost, stačí dořešit vhodné doplňky a můžete vyrazit. Jenže černou barvu moc neunosíte. Z toho důvodu si raději pořizujte černý oblek až jako druhý nebo třetí v pořadí.

Jakmile máte vybrán ten správný oblek, přidejte vhodnou košili s kravatou a obuví a jste připraveni na každou společenskou akci.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.