Ukažte svoje rty!

23.3.2022 | autor: Redakce PŽ

Ukažte svoje rty!

A je to tady! Až na pár výjimek smíme konečně po dlouhé době odložit roušky a začít světu opět ukazovat svoje rty, zuby a krásné úsměvy! Dámy si v tomto náročném období nemohly kvůli rouškám nalíčit rty rtěnkou, ani konturovací tužkou. Protože dámy jsou však ohledně krásy dost vynalézavé, začaly to řešit jiným způsobem. Jak lze rty připravit a zvýraznit s použitím rtěnky i bez ní? Znáte všechny možnosti?

Permanentní make-up

Tento způsob zvýraznění rtů je v poslední době velmi oblíbený. Lze jej totiž jen stěží rozeznat od klasického líčení. Jedná se o dočasné tetování, které vám vydrží zhruba rok až dva. Je ale třeba se o něj starat. A také zajít na opravu či doplnění pigmentu do salonu. Permanentní make-up totiž po nějaké době ztrácí svoji intenzitu. Výhodou je, že umělci, kteří permanentní make-up tvoří, používají barvy na přírodní bázi.

 

Drobné a nenápadné rty? Žádný problém!

Jak si poradit, pokud jsou rty nevýrazné, nejsou dostatečně plné a horní či dolní ret jsou v nerovnováze, co se týče velikosti? Známe řešení! Vyzkoušejte výplň rtů kyselinou hyaluronovou! Ta dokáže nádherně zvýraznit celkový objem rtů, rozjasní povislé koutky, vyrovná jakýkoliv asymetrický vzhled a srovná kontury rtů. Fantastickým bonusem tohoto druhu výplně je také redukce případných vrásek v namáhané oblasti mezi nosem a rty.

 

Kvalitní líčení

K dokonalému líčení jistě patří krom zvýraznění a prohloubení pohledu u očí, úpravě tvaru, barvy a tloušťky obočí také finální zvýraznění nebo úprava tvaru rtů pomocí rtěnky a konturovací tužky. Jejich kombinace totiž dokáže zázraky. Například v situaci, kdy nejsou rty souměrné a je třeba je zvýraznit a sladit do příjemné harmonie. Nám se nejvíce líbí neslíbatelná rtěnka, protože ta se neobtiskne ani na kraj sklenice nebo nesetře při romantické večeři.

 

Botox a rty?

Ano, čtete dobře, botulotoxin aplikovaný injekční stříkačkou se používá i v oblasti okolo rtů. Jedná se o prostředek pomáhající zastavit prohlubování mimických vrásek, které vznikají při úsměvech, zpěvu a samozřejmě také při mluvení.

Rty jako malířské plátno?

Člověk je tvor tvořivý a prezentace některých umělců nezná hranice. Příkladem je Vlada Haggerty z amerického L. A., která rty modelek používá místo malířského plátna. Svá díla se zkrátka rozhodla tvořit na ženské rty. Výsledkem její práce jsou tak opravdu luxusně zdobené rty se zajímavými prvky, jako jsou například flitry, třpytivé kameny nebo šperky ve tvaru členů hmyzí říše. Nad svou tvorbou stráví klidně i několik hodin a výsledek je opravdu obdivuhodný.

 

Pečuje o rty… a za hubičku!

Aby byly rty vláčné, nepraskaly a nebyly náchylné na vysychání, je třeba jim věnovat pravidelnou péči. Pokud nechcete utrácet šílené sumy za přírodní kosmetiku, můžete vyzkoušet výrobu několika druhů domácích balzámů na rty podle tohoto návodu. Svoje rty můžete také jednou za čas ošetřit peelingem, abyste je podobně jako ostatní pleť zbavila šupinek odumřelé kůže.

 

Dejte však pozor, při každodenním používání balzámu na rty vám na něj klidně může vzniknout závislost! Nebo už ji máte?

Jste spokojeni se svými rty? Nebo už konečně nastal čas doladit jejich tvar a plnost k dokonalosti podle modelek z Instagramu? Přispějte do naší diskuze, jestli máte nějakou úpravu rtů od profesionálů nebo zatím ladíte jejich vzhled každé ráno u zrcadla!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.