Uvažujete o laserové epilaci? 4 důvody, proč do toho jít

26.4.2022 | autor: Redakce PŽ

Uvažujete o laserové epilaci? 4 důvody, proč do toho jít

Už vás nebaví se pořád zaobírat chloupky a hledáte řešení, které vás jich zbaví na delší dobu? Nebo téměř na pořád? Uvažujete o laserové epilaci? V Praze, ale i dalších větších městech není problém najít místa, kde vám toto ošetření nabídnou. Ovšem zaměřte se pouze na kliniky plastické chirurgie a estetické medicíny. Jen ty mohou zaručit certifikované přístroje a zkušený personál, který vám tuto moderní proceduru boje proti nechtěným chloupkům aplikuje.

 1. Laserová epilace nabízí řešení, které vás zbaví otravných chloupků na skutečně dlouhou dobu

Zdá se vám to jako skvělá zpráva? Nemuset řešit chloupky v podpaží, na nohou nebo v tříslech? Vyhnout se nepříjemnému zarůstání a svědění, když se zase objevují? Přesně toto nabízí epilace laserem. Nejde o zázrak, je to jen čistá věda.

V případě, že laser zasáhne cibulku chloupku v určitém stádiu růstu, ochlupení na tom místě už poté nevyroste. Háček je však tom, že ne všechny chloupky jsou ve stejnou dobu v totožné fázi. Pokud se tedy budete chtít zbavit veškerého ochlupení na dané části těla, je dobré počítat s několika sezeními. Ty vás dokáží zbavit chloupků téměř trvale. Poté už vás čeká hebká pokožka a jednotlivé udržovací návštěvy, které absolvujete jednou za rok až dva. To za dlouhodobý stav bez chloupků rozhodně stojí, nemyslíte? Už nikdy žádné změny plánů nebo rychlé holení na sucho.

 1. Barva chloupků ani opálení nehraje roli

Možná máte světlé chloupky, které vám vadí a rádi byste se jich zbavili. Ovšem slyšeli jste, že tento druh ošetření funguje jen na tmavé chloupky. Není to tak. I světlé a jemné chloupky jdou takto účinně odstranit. Je však pravdou, že lidé se světlou pokožkou a tmavými chloupky mají v tomto případě o něco větší výhodu.

Laserový paprsek se zaměřuje na pigment ve folikulech chloupků. Ty svou energií zlikviduje. Velkou výhodou moderních diodových laserů je to, že se jedná o velmi přesný paprsek, který přesně zacílí dané místo. Tím zamezí nejen poškození kůže kolem chloupků, ale dosahuje velmi dobrých výsledků i v případě světlého ochlupení, kde je pigmentu, které laser musí detekovat, mnohem méně.

 1. Lze použít na jakoukoliv partii těla

Tato moderní technologie umožňuje nechat si odstranit chloupky z jakékoliv části těla. Prostě jim učinit konec tam, kde vám vadí.

Nejčastějšími místy, která bývají ošetřována jsou:

 • lýtka

 • podpaží

 • třísla.

Není však problém ani s:

 • intimními partiemi

 • ochlupením na prsou

 • mužskými vousy

 • nechtěnými chloupky na ženském obličeji

 • nadměrně ochlupenými zády a rukama.

Pokud máte kožní vyrážku v oblasti, kterou chcete ošetřit, budete muset nejprve počkat na její vyléčení . Efektivitu zákroku může také snižovat tetování nebo jizva na místě, které chcete mít bez ochlupení. Podstoupení procedury se nedoporučuje v případě těhotenství, cukrovky, epilepsie nebo prodělání nádorového onemocnění kůže. V každé kvalitní klinice však samotnému procesu předchází konzultace s odborníkem, který váš stav vyhodnotí. Je proto dobré se na něj v případě jakýchkoliv pochybností obrátit a svůj stav a obavy mu sdělit.

 1. Bezbolestné ošetření, které může trvat jen několik minut

V případě diodových laserů, které se v současnosti považují za špičku mezi lasery používanými na epilaci, je rychlost a bezbolestnost jednou z dalších významných výhod, které poskytují.

Současné vysoce účinné lékařské lasery mají zakomponováno i chlazení pokožky. Lze ji tak snadno znecitlivět. Kvalitní kliniky pak nabízejí i další možnosti, jak předejít případné bolesti pomocí vyspělých metod. Nemusí se jednat jen o aplikaci znecitlivujícího krému. Celkové vnímání bolestivosti bude však přímo závislé na individuálním nastavení jedince. V případě větší citlivosti můžete očekávat jemné štípání již zmíněné chlazení pokožky tomuto dokáže často předejít.

Také vás láká mít dlouhodobě nějaké partie těla bez jakékoliv chloupku?Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.