Blýskněte se Swarovskim... Šperky Swarovski létají na křídlech poezie

15.7.2011 | autor: Redakce PŽ

Blýskněte se Swarovskim... Šperky Swarovski létají na křídlech poezie Swarovski je v dnešním módním světě pojmem. Každý ví, že se jedná především o jedinečné krystaly, které jakýkoli šperk mění v okázalý skvost. Letošní kolekce pro jaro/léto získala pojmenování "Křídla poezie" (Wings of Poetry) a spojuje v sobě magickou krásu přírody na pozadí pestré palety duhových barev.

Šperky Swarovski


Firma Swarovski byla založena českým rodákem Danielem Swarovskim, jenž se roku 1895 přestěhoval do rakouských Tyrol. Postavil zde dílnu, která řeže a čistí neobyčejné krystaly a mění je v nádherné šperky uchvacující celý svět. Rodinná firma je již po pět generací v rozkvětu a její sláva jistě ještě jen tak brzy neupadne. V posledních letech tato společnost rozšířila svůj sortiment o osvětlení, architekturu a zaměřuje se i na interiéry. Šperky však nadále zůstávají její doménou.

Metamorfóza přírody


Na křídlech poezie se letos můžete prolétnout, pokud si pořídíte některý z šperků jarní/letní kolekce. Pojďme tedy společně nahlédnout, čím nás může Swarovski nově upoutat.

Konceptem kolekce pro jaro/léto 2011 je znovunalezení přírody ve smyslu modernizovaného impresionismu. Múzou se tvůrcum stává umělkyně opouštějící svůj ateliér a hledající inspiraci v slunečních paprscích a obrozené přírodě. Pocity, které v ní metamorfovaná příroda vyvolává, jsou štědrost a bezmezná naplněnost.

Motýl - symbol umělecké svobody


Symbolika fauny a flóry prostupuje celou kolekcí. Nejvýraznějsím motivem se stává motýl, který je považován za symbol umělecké svobody. Tvůrce nejvíce zaujal proto, že je jemný a pohyblivě nádherný. Mávnutí jeho křídel je delikátní záležitostí stejně jako ženský půvab a emocionalita. Je tvarován tak, že nabýváme dojmu, jako by chtěl skutečně odletět (například šperky Naia a Nasty). Často jsou však zpodobněna jen motýlí křídla, a to jako malé doplňkové přívěšky či dlouhé náhrdelníky s mnoha jemnými krystalky (například Noisette, Nova a Naturally).

Pestrobarevnost a technická inovace


Všechny šperky jsou letos výrazné. Škála barev je nezměrná, převažují zářivé a svěží barvy, které připomínají pravé poledne či impresionistickou duhu. Každý šperk je navíc ozdoben krystaly, které jej výborně doplňují. Pořídit si je můžete v oslňujících barvách růžové, fuchsiové, malinově červené, lila, mandarinkově oranžové a peprmintově zelené. Vedle těchto odstínů se často objeví i zlatá a metalická.

Okázalost šperků se odráží i v technickém provedení, při němž se využívá nového inovativního materiálu. Z něj se vyrábí krystaly drobnější a dekorativně přesnější, než tomu bylo doposud.

Na křídlech fantazie (Wings of Fantasy)


Fantazií je inspirovaná Swarovského podzimní/zimní kolekce, která byla nedávno představena v Itálii na párty Fashionation. Úspěšnost přehlídky jen předznamenává jedinečnost i této kolekce.

Pokud se chcete dozvědet o nových špercích více, zavíjtete začátkem podzimu do některé z českých Swarovského prodejen. Pohled na tyto šperky vás naprosto uchvátí a vtáhne do "pohádkové" říše.


Silvie LangerováAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.