Máte už módní hit letošního léta? Lenonky vedou na celé čáře!

31.5.2011 | autor: Redakce PŽ

Máte už módní hit letošního léta? Lenonky vedou na celé čáře! Sluneční brýle jsou neodmyslitelným módním doplňkem především v letních měsících. Chrání naše oči před nebezpečnými slunečními paprsky, ale dokáží náš outfit i zajímavě ozvláštnit. Neustále se setkáváme s novými tvary slunečních brýlí. Některé řadíme k stálicím a nosí se po dlouhá léta, jiné se objeví na jednu sezónu. Mnoho stylů se vrací do módy po dekádách. To, co se nosilo v 80. letech minulého století, se opětovně navrací na výsluní v novém tisíciletí. Letošním hitem se staly brýle zvané lenonky.

Lennonovy slavné brýle v nových barvách


Po retro obroučkách firmy Ray Ban se designéři inspirovali hudebníkem Johnem Lenonem (známým především z britské legendární skupiny Beatles) a oprášili slavné brýle, které k jeho osobnosti patřily. Styl lenonek je tím pravým trendem pro letošní rok. V zahraničí se brýle objevily již koncem roku 2010, kdy byly viděny na tvářích mnoha slavných celebrit (Lady Gaga, Julia Roberts aj.) a ovládly módní přehlídky světových návrhářů (Stella McCarthy, Dolce & Gabanna aj.).

Ponechaly si svůj jednoduchý design s tenkými kovovými obroučkami, jak jej známe z předešlých let. Hitem jsou však i plastické materiály všech možných barev a potisků. Nosí se především s letními šaty, které dají vyniknout jejich jedinečnému tvaru a originalitě.

Nesluší vám lenonky? Nezoufejte!


Nesluší však všem. Lenonky nejsou vhodné pro oblé obličeje. Naopak vyniknou na oválných či hranatých tvářích, kterým dodají ten pravý sofistikovaný a unikátní vzhled. Pokud vám zrovna tento typ brýlí nesedí nebo není vaším osobitým stylem, nemusíte zoufat. Nejsou jediným hitem této sezóny.

Vedle lenonek jsou v kurzu brýle alá kočičí oči, jejichž tvar je elegantnější a přesto s originálními detaily. Vrchní část brýlí je ve vnějším koutku protáhlá do strany stejně jako oči kočkovité šelmy. Jejich výhodou je, že sluší téměř všem tvarům obličeje.

Pokud i kočičí styl slunečních brýlí je pro vás příliš extravagantní, stále se nosí retro verze (nejznámějším výrobcem je značka Ray Ban), které se na módním trhu objevily před třemi lety. I obrovské obroučky, v kterých mnozí připomínají brouky, nemusíte vyhazovat. Jejich sláva však na několik následujících sezón jistotně upadá.


Silvie Langerová
Foto: www.sluzby.cz


Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.