Moderní dámské peněženky jsou připraveny pro každý životní styl

4.3.2021 | autor: Redakce PŽ

Ani platební karty a elektronické platby nevytlačily klasickou peněženku. Vždy se hodí mít karty pohromadě a k nim nějakou tu papírovou hotovost i mince. Každá z nás má však jinou potřebu, co se týče peněženky – nosíme v ní jiné věci, a podle toho si ji i vybíráme.

Filosofie dámské peněženky byla kdysi naprosto jednoznačnou. Byla totiž na peníze. Především na ty papírové, a k tomu potřebovala i dostatek prostoru na mince, které jsme používaly rozhodně více než jen jako pětikorunu do vozíku. Dnes nosíme peněženky jiné. Ty z nás, které je chceme mít na všechno, do nich potřebujeme naskladnit nejen bankovky a mince, ale rovněž tuny účtenek z nákupů, platební karty, věrnostní karty, často též doklady. Tyto maxi peněženky hravě nahradí i listové kabelky. Jsou na to dostatečně prostorné i velice estetické.

Dokonalost v detailu

Velké dámské peněženky bývají pro skutečné fanynky all in one. Liší se tím, kolik umí spolykat karet a kolik různých přepážek v nich najdete na všemožné potřebné věci. Třeba i fotografii rodiny. Design jde ruku v ruce s funkčností. Co preferujete? Peněženku na zip, s poutkem, s klopou nebo s přezkou? Peněženky na zip pokládáme za nejbezpečnější. Právě ty, nejlépe v kombinaci s poutkem, nám umožňují vyrazit si na nákup bezpečně i jen s peněženkou.

Když preferujeme speciální peněženky

Ne každá z nás však o velkou peněženku stojí. Mnohdy kombinujeme peněženku, která je primárně na karty a drobnou papírovou hotovost se samostatným mincovníkem. Ten je oblíbený v případě, že si střádáme mince na platbu v autobusu, do automatu s kávou, který ještě není na platební karty, či například do mlékomatu, kam si chodíme pro čerstvé mléko. Mincovníky bývají praktické, protože je nemusíme nosit pořád, nebo si naopak k mincím přidáme i papírovou hotovost. Pak už potřebujeme pouze někde nosit platební karty. Na ty je speciální peněženka, nebo je nosíme ve speciálním pouzdru s mobilním telefonem.

Peněženky z kůže i z moderních materiálů

Mnohé z nás nedáme dopustit na peněženku z kůže. Dámské kožené peněženky byly vždy symbolem kvality a luxusu. Kožená peněženka má pověst té, která vydrží. Existují však i ženy, které naopak po kůži nesáhnou a v duchu veganské filosofie preferují jiné moderní materiály. Kvalitu dnes najdete v kůži, v moderních textilních i v syntetických materiálech. Vsadit tedy můžete na kterýkoliv z těchto materiálů.

Trendy pro dámské peněženky

I dámské peněženky ovlivňují módní trendy, i když přece jen méně než náš šatník. Rozhodně se nemusíte držet černé, aby vám ke všemu ladila. Právě naopak. Do kabelky patří pestrobarevné peněženky. Velkým hitem je kožená dámská peněženka s ručně malovaným motivem. Luxusní je nejen peněženka, ale i krabička, ve které se dodává. Je to proto ideální dárek pro ženy. Prodává ji e-shop s peněženkami Penezenky-ahal.cz. Hitem dnes bývají metalické a lakované peněženky. Čím větší peněženka, tím více lesku jí sluší. Sáhnout lze i po napodobenině hadí či krokodýlí kůže.

Peněženka jako skvělý dárek

Vždy jím byly a jsou doposud. Dámské peněženky se považují za perfektní dárek pro ženy každého věku. Hodí se trochu znát ženu, kterou chceme obdarovat. Je dobré vědět, jestli upřednostňuje peněženku velkou nebo malou, s přihrádkou na mince, eventuálně zda preferuje samostatný mincovník. Proto se peněženka dává jako dárek nejčastěji blízkým osobám: přítelkyním a kamarádkám, maminám, babičkám či sestrám. Jde však o dárek pro mnoho příležitostí: k narozeninám, k svátku, pod vánoční stromek, i k MDŽ či ke dni matek. Věnovat peněženku je módní a stylové. A v dnešní době, kdy na tom někteří z nás jsou finančně lépe a jiní hůř, je velice milé věnovat třeba rovnou peněženku plnou. Ani to není žádné faux pas, právě naopak.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.