Jak vybrat kosmetický dárek pro ženu?

16.2.2021 | autor: Redakce PŽ

Svátek zamilovaných, narozeniny nebo jen chuť ženu potěšit je skvělou příležitostí nejen k nákupu květiny, ale i kosmetiky. Jak vybrat, aby udělala opravdu radost?

Pro péči o pleť

Naše pleť se v průběhu let mění. Její stav a kvalitu ovlivňuje stres, životospráva, pitný režim, počasí i roční období. Vyznat se v potřebách právě té své pleti je často pořádným oříškem i pro samotnou majitelku, natož pro její okolí. Kosmetické sady jsou však stále velmi oblíbeným dárkem, je ale dobré vědět, komu ji chceme koupit a na co se zaměřit. Pokud budoucí majitelku známe dobře, máme napůl vyhráno. Oblíbená značka nebo vůně nám mohou pomoci se správně nasměrovat a vybrat takové přípravky, které zaručeně sklidí úspěch. Trochu na pozoru bychom se měli mít u zralých žen, někdy mohou špatně reagovat na krémy proto vráskám a sady na omlazení pleti. Když nemáme jistotu, že právě tato péče je tou pravou, raději volíme něco s univerzálnějšími účinky, jako jsou hydratace nebo regenerace.

Na tělo i do zimy

Každá značka a přípravek má jiné složení a ne každému vše sedí. Když chceme mít jistotu, že náš dárek nezpůsobí víc problémů než užitku, vybereme hypoalergenní kosmetiku. Ta je vhodná i pro osoby s citlivou pletí nebo ty, které špatně reagují na nějakou složku běžných přípravků. Nemusíme ani vybírat přímo krémy na obličej, hodně oblíbená u žen jsou také tělová mléka a másla, pečující krémy na ruce nebo relaxační oleje a balzámy na tělo. Zapomínat nemůžeme ani na dekorativní kosmetiku, tam už bychom ale měli mít alespoň základní znalost o oblíbených odstínech a značkách. V zimním období udělají radost i balzámy na rty, které pomáhají jemnou pokožku rtů chránit před mrazem a větrem a udržují ji hebkou.

Výběr kosmetických dárků je obrovský, proto je ideální alespoň trochu znát ženu, kterou chceme obdarovat. Pokud si nejste jistí, raději volte univerzálnější přípravky, které mají vždy úspěch.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.