Vyzkoušejte účinky solné jeskyně

26.7.2009 | autor:

Vyzkoušejte účinky solné jeskyně

V poslední době se i v našich končinách zaběhla novinka ve světě wellness – solná jeskyně. Pokud jste ještě do jejího svěžího interiéru nezavítali, není na co čekat. Odborníci totiž tvrdí, že jen pouhá hodina strávená v jeskyni dokáže lidskému tělu nahradit svými účinky týdenní pobyt u moře. A to není vše. V solném království si užijete příjemný relax a zlepšíte náladu.

Pravidelně do jeskyně

Solné jeskyně rosou v českých městech jako houby po dešti. Pokud i vás láká návštěva jejich klidného prostředí, neváhejte. Doktoři a odborníci by vám to jen doporučili. Solné jeskyně jsou ideální při léčbě astmatu, alergií, senné rýmy nebo zánětů horních a dolních cest dýchacích. Pro lidi trpící výše zmíněnými problémy představují navíc solné jeskyně levnější alternativu k pobytům u moře. Aby ovšem měly návštěvy solné jeskyně nějaké účinky na vaše zdraví, měli byste do ní docházet pravidelně. Obecně doporučována je kúra pěti návštěv v rozmezí několika málo týdnů, kterou je nutné po nějaké době znovu zopakovat – jen tak se pozitivní účinky solné jeskyně na lidský organismus a zdraví maximalizují.

Solná terapie

Zběhlí návštěvníci již jistě ví, že existují v podstatě dva typy solných jeskyní. První typ je vybudován ze soli kamenné a oproti svému kolegovi je méně účinný. Druhému typu jeskyní kraluje mořská sůl, jejíž účinky jsou mnohonásobně vyšší než u předešlého typu, přičemž platí, že nejideálnější účinky na lidské zdraví má sůl z Mrtvého moře. Ta obsahuje nejvyšší koncentraci léčivých minerálů.

Všestranně účinná

Síla solné terapie je léty ověřená a vy sami si můžete odzkoušet, do jaké míry vyřeší vaše problémy a neduhy. Obecně využívají služeb solných jeskyní nejvíce astmatici, alergici a osoby s kožními onemocněními. Solná terapie však může být skvělým pomocníkem v boji proti stresu, depresím a psychickým neurózám. A nejen to.

Jód spolu s ionizovaným vzduchem mají přímo blahodárné účinky. Pomáhají zmírňovat bolesti, prokrvovat orgány, působí preventivně v boji proti nachlazení, chřipce či angíně. Jeskyně vám pomůže, pokud bojujete se slabou imunitou a častými virovými onemocněními, stejně jako při astmatu, bronchitidě, zápalu plic, chronickým zánětům dýchacích cest či při kašli. Solná terapie pomáhá při srdečně-cévních problémech a snižuje vysoký tlak. Pravidelné návštěvy vám uleví od lupénky, ekzémů, alergií, akné, spálenin a vředů. Skvěle působí také při léčení revmatologických onemocnění, snížené funkci štítné žlázy a poruchách zažívacího traktu. Má blahodárné účinky i na nervy, pomáhá při neurózách i při nespavosti.

Jeskyně je ideálním doplňkem životního stylu každého z nás – i když netrpíme žádnými z výše zmíněných problémů. Stres je v dnešní době všudypřítomný a pravidelné návštěvy jeskyně dopomůžou k vytvoření vnitřního klidu, který je nezbytný ke spokojenému životu. Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.