Plavání kojenců a batolat

1.12.2009 | autor:

Plavání kojenců a batolat

Máte doma čerstvě narozené miminko a rádi byste ho vedli ke sportu a zdravému životnímu stylu již od útlého věku? Pak sáhněte po plavání jako jednom z nejpřirozenějších sportů pro lidské tělo. Aktivní maminky a tatínkové si s ratolestmi na hodinách plavání kojenců nebo plavání batolat užijí spoustu zábavy. Jak hodiny plavání s dětmi vypadají a na co se připravit?


Plavání kojenců

Lekce plavání miminek dnes nabízí každé větší město, proto mají rodiče poměrně široký výběr. Pokud s podobnými lekcemi nemáte zkušenosti, nechte si poradit od známých s malými dětmi, kteří podobné kurzy absolvovali, a informujete se o možnostech ve vašem bydlišti. Zjistěte si, zda se ve vámi vybrané „plavecké školce“ mohou lektoři a lektorky osvědčit certifikátem o absolvování kurzu pro instruktorky kojeneckého a batolecího plavání. Máte-li možnost, určitě využijte příležitosti zkušební lekce.


Také výběr bazénu nenechte náhodě. Teplota vody by se ideálně měla pohybovat v rozmezí 28-30°C. Počet dětí by měl být přiměřený velikosti bazénu tak, aby žádná rodina neměla pocit, že jí není věnována dostatečná péče. V některých bazénech tak vedou lekce i dvě instruktorky, aby se dostalo na všechna miminka. Při výběru lekce respektujte pokročilost třídy a věk ostatních adeptů. Některé hodiny plavání jsou určeny po čerstvé novorozence, jiné už pro zdatně se ráchající batolata.


První lekce plavání miminek


Na první hodině nejspíš v prvé řadě zjistíte, že se fakticky o žádné pořádné „plavání“ nejedná. Jde spíše o to, že si děti během hodin zvyknou na vodní prostředí a plně se na ně adaptují. Ostatně klasického plavání typu prsa, kraul, znak jsou děti schopny zhruba až od čtyř či pěti let věku, zatímco lekce plavání pro miminka jsou určeny dětem od narození do tří let věku.


Maminka nebo tatínek?

Odpověď na otázku, kdo by měl miminko na hodiny doprovázet, zda maminka či tatínek, je jednoduchá – nejlépe oba. Účelem těchto kurzů je právě vytvořit mezi dítětem a rodičem vztah důvěry a dát dosavadnímu poutu novou dimenzi, která obě (všechny tři) strany obohatí. Během hodin se společně s potomkem naučíte splývat, odrážet a skákat do vody, potápět a aklimatizovat se pod vodou a vůbec mnoho dalších užitečných věcí.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.