Když není chuť na sex

29.4.2009 | autor:

Když není chuť na sex

Jednou za čas přijde chvíle, kdy nás sex nebaví a kdy nám jen myšlenky na fyzickou blízkost druhé osoby nepřidají na náladě. Tento stav sexuální deprese je normální, přesto dokáže v partnerských vztazích udělat pěknou neplechu. Proč se vám najednou nechce do dovádění s drahou polovičkou a jak s tímto stavem naložit?

Když vás sex nebaví

Pokud se ve vztahu objeví sexuální frustrace, nechuť k postelovým hrátkám, stojíte před problémem, který je třeba řešit. V dlouhodobých vztazích jsou takové fáze normální, to ovšem neznamená, že to máte nechat tak a čekat, až problém přejde sám. Neřešení tohoto problému může vést k velkým trhlinám v intimním vztahu dvou lidí a v konečném důsledku také k nevěře. Trable nastávají obzvlášť v případě, pokud sex odmítá jen jedna strana. Druhý se tak cítí nepochopen, odmítán a sexuálně frustrován.

Záležitost řešte

Řešení nechuti ke sexuálním hrátkám není jednoduché, přesto máme pro vás několik rad. Zkuste si najít trošku času jen sama na sebe a na své myšlenky. Je pochopitelné, že vám v každodenním shonu chybí síla a energie řešit milostné problémy, zkuste se ale vžít do kůže svého partnera/partnerky. Již kvůli nim (a kvůli vašemu vztahu) byste se měli pokusit problém řešit. Řešením rozhodně není své druhé polovičce vyhovět a podvolit se milování, do kterého se vám nechce. Tím byste si ložnicové dovádění akorát znechutili.

Jděte do nitra

Zkuste spíše zapátrat v paměti, kdy se problém poprvé vyskytl a co se v tom období ve vašem životě dělo. Někdy stačí jen přemíra stresu, jindy například slyšíme nepříjemnou poznámku o sexu ve svém okolí a podvědomě ji přijmeme za svou. Zkuste si taky sepsat seznam negativních a pozitivních myšlenek týkajících se vašeho osobního vztahu k sexu. Proč máte milování rádi a z jakého důvodu se vám do něj nyní nechce? Odpovědí na tyto otázky se dostáváte blíž a blíž k „jádru pudla“.

Dalším krokem mohou být erotické fantazie. Představujte si situace spojené se sexem, které jsou vám příjemné. Vnímejte, co při představách cítíte. Jak byste tyto poznatky mohli aplikovat do vašeho reálného milostného života?

Do ničeho se nenuťte

Zkuste se chvilku rozmazlovat, sex přeci není jen pohlavní styk. Dopřejte si potěšení a luxus. Zajděte si na romantickou večeři při svíčkách, podívejte se s partnerem/partnerkou na romantický nebo erotický film. Ženy jistě potěší koupě nového sexy prádla, vůně nového parfému nebo čokoládový dort. Všemi těmito činnostmi probudíte smysly a rozproudíte vnímavost. Myslete však na to, že byste se neměli do ničeho nutit. Pokud potřebujete, dejte si na čas. Důležité je, že problém řešíte, na výsledek nikdo nespěchá. Uvědomte si, co chcete, a otevřete tomu své smysly. Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.