Užívejte si svou sexualitu

5.8.2009 | autor:

Užívejte si svou sexualitu

Otevřený vztah k sexu bohužel ani v dnešní moderní době není pro všechny samozřejmostí. Proč tomu tak je a co nám brání otevřít se naší sexualitě? Odpověď naleznete na následujících řádcích.

Zlato, zhasni prosím to světlo!

Představte si typickou situaci. Již nějaký ten týden se vídáte s úžasnou ženou či úchvatným mužem. Máte za sebou několik schůzek a tak se po dvojce bílého odvážíte váš nový objev pozvat na „kafe“ do všeho domácího hnízdečka. Napětí vzrůstá a vzrušení z nového zážitku vás ovládá od hlavy k patě, ovšem až do chvíle, kdy dojde na věc. Zhasnete automaticky lampu v pokoji tak, aby milosrdná tma zahalila nedokonalosti vašeho těla. Co nejrychleji hupsnete pod peřinu, vždyť kdo by se chtěl před svou drahou polovičkou promenádovat jak jej bůh stvořil? Tuhle pozici radši vynecháte, je na vás přeci jen moc divoká, radši se spokojíte se starým dobrým „misionářem“? Zní vám to povědomě? Pak je načase s tím něco udělat! Nechcete se přeci stydět za svou postavu nebo zdravý přístup k sexu! Naopak – užívejte si svou sexualitu!

Ponořte se do sebe

Máte-li problémy s uvolněným přístupem k sexu, je načase si uvědomit, co ve vás takové pocity způsobuje. Kladli vám odmala konzervativní rodiče na srdce, že sex není nic příjemného a je to jen vaše povinnost ke zplození dětí? Nebo jste byli vychováni v náboženských hodnotách a přiškrcené morálce? Či vám vaše dosavadní zkušenosti se sexem a osobami opačného pohlaví pokřivily vnímání sexu jako jedinečné rozkoše? Ať je tomu tak či onak, zkuste svým problémům přijít na kloub. Každý může mít rozdílné důvody, které ho brzdí v otevření se sexuálním prožitkům jako takovým. Uvědomíte-li si, kdo nebo co má vaše nepříjemné pocity na svědomí, máte napůl vyhráno. Stydíte se snad za to, že jste vkročili do sexuálního života příliš brzy nebo že nemáte dostatek zkušeností? Výborně, aspoň víte, s čím pracovat. Jaký je další krok?

Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi …

Krokem číslo dvě je masáž vašeho ega. Zapracujete na svém sebevědomí, vynaložená investice se vám záhy vrátí spolu s dobrým pocitem. Budete-li si více věřit, zcela jistě brzy poznáte své nové já, otevřenější a spontánnější. A to nejen v otázkách týkajících se sexu! Jak na to?

Vyzkoušejte si jednoduchý trik. Ujistěte se, že jste doma sám/sama a máte tak dostatek nerušeného klidu. Pak odhoďte oblečení a s ním i veškeré zábrany. Posaďte se pohodlně před zrcadlo a zkoumejte svoje tělo. Říkejte si, co se vám líbí a co na sobě máte rád(a). Nebraňte se lichotkám, sebechvála nesmrdí, ať už vám rodiče v dětství opakovali cokoli. Můžete si k tomuto rituálu pustit příjemnou hudbu nebo zapálit svíčky. Důležité je cítit se příjemně a užívat si svou probouzející se sexualitu.

Mějte se rádi

Odborníci se shodují, že skvělým způsobem, jak poznat sám sebe lépe, je pomocí masturbace. Zkuste se uvolnit a prozkoumat své tělo do detailů. Když zjistíte, co se vám líbí, bude pro vás mnohem lehčí své touhy vyjádřit i před partnerem/partnerkou. I díky „sebelásce“ se tak dostanete do stadia, kdy si svou sexualitu budete užívat naplno.

Budete-li se již cítit jistější v „kramflecích“, vyzkoušejte něco nového. Například zbrusu novou pozici, jiný čas nebo odlišné místo pro milování, nové pomůcky nebo jen zkuste pro tentokrát nechat rozsvíceno. Uvidíte, že se vám alespoň něco z toho zalíbí. Určitě se ale do ničeho nenuťte. To by vaší nově probuzené sexualitě nepomohlo! Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: Daryk8 Neregistrovaný | 2009-09-11 09:59:04
Mlask :)
Hodnocení: 1
Vložil: Pavla Dvorská Neregistrovaný | 2009-08-10 16:02:51
Úplně s tebou souhlasím !!!
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.