Správná životospráva

27.2.2019 | autor: Redakce PŽ

Správná životospráva

Jestliže čekáte miminko, a zvláště pak, pokud je to vaše první dítě, snažíte se dozajista pochytit z knih, od známých, z internetu, od doktorky a z mnoha dalších zdrojů cokoli, co byste mohla ve svém životě uplatnit. Situace je to zcela nová, nevíte, co všechno smíte či nesmíte jíst, abyste tomu malému človíčkovi, který ve vás právě roste, neublížila.

A možná jste z toho velmi nervózní. Není divu. Protože jak to obvykle bývá – kolik hlav, tolik názorů. Každý vám řekne něco jiného a některé rady dokonce mohou být zcela protichůdné. Říkáte si, co teď?

V prvé řadě je nejdůležitější, abyste se uměla dokázat naladit sama na sebe. A jak to udělat? Zkuste se naučit poslouchat své vlastní pocity, i když se vám třeba může zdát, že říkají něco úplně jiného, než co vám říká vaše hlava jistě přeplněná různými radami a poučkami získanými od ostatních lidí.

Nenechejte se zmást zvláštními chutěmi, které se vám dělají na to či ono. A neomezujte se. Na druhou stranu se ovšem neřiďte tím obvyklým rčením, abyste jedla hodně, protože jíte za dva. Ano, je to sice pravda, že kromě sebe musíte nakrmit ještě své děťátko, ale to si z vašeho těla samo bere, co potřebuje, v takovém množství, jaké uzná za vhodné. Vy se tedy musíte soustředit především na to, co je dobré pro vás, abyste vyrovnala nerovnováhu, která vám vlastně po dobu těhotenství v organismu panuje.

Nezáleží tedy na tom, kolik toho sníte, ale je potřeba si pořádně vybírat, co jíte. Určitě byste měla jíst stravu bohatou na vitamíny, pestrou a čerstvou. A pokud si ji rozdělíte do více částí, tedy budete jíst například šestkrát místo třikrát denně, vyhnete se zbytečnému přejídání.

Ovšem jak už bylo řečeno, sama nejlépe víte, co skutečně potřebujete, takže se ve všem snažte spolehnout spíše na sebe, než na knihy a rady ostatních. Samozřejmě, že se jimi můžete nechat inspirovat, avšak závěr si vždy udělejte raději sama.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.