Cena zlata je na historickém maximu. Kde najít spolehlivého a levného dodavatele?

1.4.2024 | autor: Redakce PŽ

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře. Nikoliv v přízemí. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky. Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Zlato je silné aktivum pro diverzifikaci portfolia

Investiční zlato je vnímáno jako bezpečný přístav v dobách nejistoty, přičemž o drahý kov se zvyšuje zájem zejména v obdobích recese, případně v době vysoké inflace. Stejně, jako je tomu u každé investice, tak i ze zlata můžete mít největší prospěch, pokud pochopíte, jak zapadá do vašeho celkového finančního plánu. Proveďte tedy strategickou alokaci.

Ideální doba pro alokaci modelového portfolia by měla být v méně volatilních a stresujících obdobích, kdy rozhodování neovládají emoce. Koneckonců i námořníci zásobují své lodě před bouří, nikoliv během ní.

Jedním ze způsobů, jak zjistit, zda je pro vás zlato vhodné, je seznámit se s jeho výhodami a nevýhodami. Pokud si myslíte, že právě teď je ten správný čas na nákup zlata a přípravu na budoucnost, tak se podívejte na nabídku levného a spolehlivého prodejce.

Jak investovat do zlata?

Investice do zlata může být v mnoha formách, přičemž velké oblíbenosti se těší především fyzické zlato v podobě slitků a mincí. Jedná se zároveň o nejbezpečnější formu, protože například co se týče virtuálního zlata, nebo dokonce spoření do zlata, tak u nich nemáte takovou jistotu jako u zlata fyzického.

Existují také podílové fondy, které investují do zlata. Jestliže však dané oblasti nerozumíte, pak to není nic pro vás. Současně se nedoporučuje kupovat akcie zlatých dolů, protože není jisté, zda nejsou už vytěžené. Požadujte tedy za své peníze zlato do svého držení.

Výhody investičního zlata

Zajistíte se proti inflaci. S inflací se totiž snižuje kupní síla bankovek. Pokud tedy máte hotovost, fakticky přicházíte o peníze. Zlato naproti tomu během inflace zvyšuje svou hodnotu.

V době ekonomických změn představuje investiční zlato bezpečný přístav. Nákup zlata pomůže investorům překonat nejisté ekonomické podmínky. Právě v těchto dobách cena zlata roste a roste.

Nesmíme ani zapomenout na to, že touto cestou diverzifikujete investiční portfolio. Namísto toho, abyste měli všechny své peníze vázané v jedné třídě aktiv, je dobré kombinovat různé druhy investic, a tím potenciálně řídit riziko i výnos.

Dávejte si taktéž pozor na to, u koho investiční zlato kupujete, protože prodejci na tuzemském trhu si dávají různé marže. Prodávají zejména slitky od švýcarských rafinérií, přičemž rozdíly mezi cenami jsou občas markantní. Porovnávejte tedy ceny, případně rovnou nakupte u levného prodejce, kterým je internetový obchod zlatemince.cz. Jedná se o ověřeného prodejce, na něhož se můžete spolehnout.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.